Wpis z mikrobloga

@hpiotrekh: Chce całoroczne ponieważ zimówki też już proszą się o zmianę, samochód ma swoje lata i ciężko jest się zdecydować na dwa nowe komplety opon.

Faktycznie nie pomyślałem o tym, że licznik może mieć złe odczyty xD

65 są tańsze więc, zostaje pytanie czy nie będzie przypału po montażu.
@bakflip: opony zawsze można odsprzedać za połowę ceny.
Ja bym teraz kupił letnie i do zimy uzbierał te ~800zł na zimówki.

Ile za sztukę nokiana, że taka różnica w cenie przy rozmiarze?

Przy montażu nie będzie przypału raczej. będziesz jeździł na większym balonie. ew kup węższe, nie wiem jaki jest najtańszy rozmiar na r15.
przy 16 to 205/55/16
@bakflip: W ogóle to kosmos z tymi innymi innymi rozmiarami.
Z tego co patrzę, to taniej da się kupić komplet 16" w standardowym rozmiarze niż te same opony w 15" ale dziwnym rozmiarze xD Ja za Goodyeara 205/55/16 zapłaciłem 1030zł za komplet xD

Sprawdź sobie dokładnie po modelu jakie tam opony miałeś mieć fabrycznie, bo jak już teraz masz większe, to przy kolejnym wzroście różnica może być zbyt duża. a skoro
@kipowrot: głupi ja. Zobaczyłem większą prędkość przy zamienniku i z automatu uznałem, że to prędkość pokazywana na predkosciomierzu przy jezdzie 150kmh a nie rzeczywista. xD

tak czy inaczej u opa standardem byly chyba 195/50/15(i węższe/mniejsze), wiec to lepsza opcja niz zakladac 195/65
Sam mam Nokian Weatherproof 195/55R/15 zamiennik to 185/60r15.Szczerze moge polecic te oponki,cala zime smigalem bez problemow.Przy takiej pogodzie jak teraz tez swietnie sie spisuja.Na drugim samochodzie mam caloroczne Debicy i tam to juz jest masakra na sniegu czy mokrym .