Wpis z mikrobloga

@Trustm3: wygodnie ci się tak rozwiązuje? Nie wiem czy wynik jest dobry, ale jak na tak w miarę łatwe zadanie dość mocno tu wszystko pomotałeś
@Trustm3: poza tym mogą się przyczepić do tego -4 < 0, bo to nie jest wytłumaczenie, czemu są dwa rozwiązania. Powinieneś napisać, że kwadrat jest zawsze >=0, więc dla każdego b równanie (b+3)^2 > -4 jest spełnione
Poza tym nie wiem, po co pisać 4ac < b^2 v 4ac < 0, bo to drugie równanie jest zawarte w pierwszym, ale to nie błąd :D
@Trustm3: Lepiej napisać po tym jak Ci wyszło 4ac=-4, że każda liczba (zmienna b) podniesiona do kwadratu daje liczbę większą od -4. Co oznacza, że równanie dla każdego b ma dokładnie dwa różne rozwiązania.
I jeszcze musisz uważać, bo tam jest mała pułapka. W równaniu zmienną jest "b" i we wzorze na deltę jest "b". Jedną z tych zmiennych musisz zamienić na inną literę, bo zapisa b=b+3 jest błędny.
@Trustm3 Ja bym nie uznał. Kilka rzeczy: po pierwsze nie możesz napisać czegoś takiego jak b=b+3, to jest błąd logiczny. B w ogólnym wzorze na delte i b z twojego zadania to inne wyrażenia, nie możesz użyć dwóch takich samych symboli oznaczajacych co innego w jednym zadaniu. Druga sprawa nie wiem skąd wzięło się nagle v 4ac<O jest to prawda ale nie wynika z treści zadania. Samo 4ac<b2 rozwiązuje sprawe. ogólnie końcówka