Wpis z mikrobloga

@maciekawski: Da się normalnie. Jedynie te darmowe z promocji Orlenu oficjalnie można tylko przez aplikację Audioteki (nieoficjalnie i tak zapisują się one gdzieś w telefonie i można podobno łatwo je wyciągnąć i słuchać poza). Z aplikacji polecam Smart Audiobook Player.
Jedynie te darmowe z promocji Orlenu oficjalnie można tylko przez aplikację Audioteki (nieoficjalnie i tak zapisują się one gdzieś w telefonie i można podobno łatwo je wyciągnąć i słuchać poza)


@SnikerS89: no właśnie mam jeden z tej promocji. Zapisują się na komputerze w danej lokalizacji, ale żadna aplikacja zewnętrzna nie chce ich odtworzyć. A z iphona raczej ich nie wyciągnę...
Po aktualizacji z 02.10.2019 zmieniła się ścieżka plików i chyba jesteśmy skazani na nieporadny odtwarzacz Audioteki....
Ktoś może odkrył nowy sposób zapisu? Trylion apek file manager nie pomogło znaleźć czegokolwiek. Jedynie w ustawieniach aplikacji widać, że audioteka przechowuje X GB "danych" i ta liczba rośnie gdy coś nowego pobieram.
@marek-b: można zmienić ścieżkę zapisu, żeby domyślnie zapisywało w pamięci masowej albo na karcie SD w katalogu Android/data/com.audioteka/files/audio_cache tylko nie mam pojęcia w jakim formacie jest to zapisywane, bo żaden odtwarzacz nie chce mi tego ugryźć
Dajcie znać na priv i podrzućcie przykładowy plik audio wyciągnięty. Popracuję nad tym, mam pewne doświadczenie.
Generalnie zastanawia mnie, że na IOS nie daje rady zlokalizować ścieżki gdzie te pliki mogą być a androida mam bez roota więc nie mam dostępu w sumie do wszystkiego a to pewnie siedzi w pamięci.
Nie, ciągle czekam na jakichś dobrych ludzi którzy będą w stanie pomóc wydobyć mi oryginalne pliki. Sama konwersja / rozgryzienie plików to już fraszka.
Odgrzewam temat z prośbą o pomoc:

1. W ustawieniach audioteka zmieniam miejsce zapisywania plików na kartę SD
2. Zapisuję audibooka na karcie SD
3. Kartę SD odpalam na laptopie, wszystkie pliki dostępne są u mnie tu: E:\Android\data\com.audioteka\files\audiocache
4. Zapisane pliki bez formatu, opisane jako FILE (np. 09de557c-547b-410b-91eb-6b6d326e68b8
__4ace4832-8774-4db2-83a3-57599b5a162d)

Czy ktoś wie jaki to jest format i/lub jak to konwertować do formatu, który można normalnie użytkować?

@lirin
Hej, do mojego pośredniego sukcesu wykonałem kroki:
- mam zrootowany Xiaomi Redmi Note 4
- zainstalowałem ES File Manager | File Explorer, ustwawiłem ją w Root Mode (3 kropeczki-> Settings-> Advanced)
- Znalazłem pliki mp3 z mojej półki na ścieżce: Root/data/data/pl.k2.droidoaudioteka/files/Android/data/pl.k2.droidoaudioteka
Natomiast natomiast nie umiem nadać uprawnień root tej apce, żeby móc kopiować pliki w inne miejsce. Ktoś wie jak to się robi?
Update:Pełen sukces!!!
- zainstalowałem aplikację Terminal Emulator
- użyłem komendy: su - do przejścia jako super user
- przy użyciu komend cd wszedłem do folderu Root/data/data/pl.k2.droidoaudioteka/files/Android/data/pl.k2.droidoaudioteka
- użyłem komendy cp -r (kopiowanie folderu) np: cp -r do kopiowania całych folderów na sdcard lub internal, gdzie tam się chce - potem już można normalnie słuchać mp3 :)