Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o możliwość odblokowania telefonu. Sytuacja jest taka - teściowie na wyjeździe do Portugalii znaleźli telefon (Huawei P9) i przywieźli go ze sobą do Polski. Telefon da się włączyć, ale nie da się odblokować. Na karcie sd jest kilka zdjęć (ktoś zwiedzał Lizbonę), ale nic, co pozwoliłoby zidentyfikować właściciela.
Chciałbym zachować ten telefon (jest w rodzinie paru młodych, którym się telefon przyda), ale najpierw go wyczyścić z danych poprzedniego właściciela, a w szczególności - usunąć z niego jakiekolwiek oprogramowanie zabezpieczające ;)
No i tu pytanie - jak się za to zabrać. Da się to w ogóle zrobić w domu, czy trzeba zasuwać do serwisu? Tego bym wolał uniknąć, bo będą jak na złodzieja patrzyli...
#android #huawei
  • 12
@asunez: próbowałem, przeszukując googla za pomocą wyszukiwania grafiki, w nadziei, że facet gdzieś te zdjęcia wrzucił. Było kilka zdjęć grupowych, ale niestety - nikt się nimi nigdzie nie podzielił.
Ba, na jednym zdjęciu był noworodek z widoczną kartą szpitalną i nazwiskiem - i po tym tropie też poszedłem, stąd tyle wiem, że facet jest francuzem, a przynajmniej dziecko urodziło się we Francji. No, ale to wszystko mało.

@Antonyo77: a nie
@singollo oj nie oceniaj innych swoją skala, pewnie szybciej właśnie ci z recepcji pomogliby w znalezieniu właściciela, np wchodząc w historię map Google i sprawdzając czy mają ustawiona pozycję domu i pracy, sprawdzając GPS na zdjęciach itp. No ale już co się stało to się nie odstanie. Przynajmniej teraz jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu że warto się modlić o to że jak zgubię telefon to żeby nie znalazł go Polak.
@Antonyo77: Pamiętam, jak mi recepcja w hiszpańskim hotelu "pomogła", gdy mi obrobili pokój. "Okradli pana? No to musi Pan porozmawiać z policją".

Btw, gdybym uzyskał dostęp do listy kontaktów to nie kombinowałbym ze zdjęciami. Ale jeśli może masz pomysł na zdjęcie PINu bez kasowania reszty zawartości?