Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki. Jakie auto byście polecili tak do ok. 35tys. złotych? Chodzi mi głownie o dojazdy do pracy, troche po mieście I raz od wielkiego dzwonu jakaś traska kilkaset km. Może warto wziąć np. nową Dacię I nie martwić się o kręcone liczniki w używanych autach itp.?

#motoryzacja #samochody
  • 19
Może warto wziąć np. nową Dacię I nie martwić się o kręcone liczniki w używanych autach itp.?


@Vincenzo: Jak masz w dupie co mówią zawistni Janusze motoryzacji i masz #!$%@? na tzw prestiż to nowa Dacia to nie jest zły wybór. Silniki tam kładą od Renault - często te same co są wkładane do Nissana, Mercedesa a nawet Infiniti. Koszty napraw będą przyzwoite. Jeśli nie oczekujesz full wypasu po sufit z
@ciupaciups: z tych samych powodów dlaczego Passat w tedeiku czy inny Golf jest droższy niż inne lepsze auta. Cenę często robi moda i opinia. Dacia ma złą opinię od czasów "cyganki". Do dziś kojarzy się z marką złej jakości. Prawda jest taka, że aktualnie Dacia, Renault, Nissan Inifiniti tłuką to samo pod innym znaczkiem. Wszyscy "producenci" to tylko montownie aut z części od innych producentów. Skrzynie bierze się np. od ZFa
@ciupaciups: toteż napisałem:

Jeśli nie oczekujesz full wypasu po sufit z wszystkimi gadżetami to bierz. Jeśli jednak chcesz dobrze wyposażone auto to za dodatki zapłacisz tyle że finalna cena będzie jak za Nissana


Nie jestem zakochany w Dacii. Auto jak każde. Jednym się podoba innym nie. Jedni chcą mieć tablet w środku inni go nienawidzą. Nie lubisz tej marki - twoja sprawa - nie namawiam cię. Starałem się podejść na chłodno
Może warto wziąć np. nową Dacię I nie martwić się o kręcone liczniki w używanych autach itp.?


@Vincenzo: Pewnie, że tak. Tak, jak wyżej, jeśli nie zależy Ci na jakimś śmiesznym 'prestiżu', tylko chcesz sprzęt do wożenia się z punktu A do punktu B, to idealna opcja. Proste auta, żadnych przekombinowań, wbrew pozorom taka dacia powinna być długo niezawodnym autem ( właśnie z racji prostoty ). U mnie w rodzinie jest
Bierz Toyotę Auris I z silnikiem 1.33 za 35 kupisz wprawdzie 5 letnią ale te 100 koni na miasto w zupełności wystarczą i jak Ci sie znudzi albo nie będzie pasować z łatwością odsprzedasz dalej nie tracąc zbytnio na wartości.
@Vincenzo: chyba bym poszukał w kieszeni dodatkowe pare PLN'ów i celowął w tipo nowe bo to już taki kompaktowy samochód, lepiej wyciszony i w podstawie ma co trzeba do jazdy. Dacia też spoko, sandero zgrabne i całkiem fajnie jeździ.