Wpis z mikrobloga

ale izolacja przy 3 warstwach już jest wystarczająca, po co inwestować w 4?

@Blair_noir: To prawda. Mam 3 i 2 szybowe w domu. Te dwuszybowe czasem pocą się wewnątrz, a trzyszybowe w mroźne dni, uwaga, oszraniały się NA ZEWNĄTRZ. Poza tym szyby na pewno są cieplejsze niż ich rama, więc poprawić powinni ramę.
  • Odpowiedz
@oknaszczecin: Niezły chwyt marketingowy. Większość ciepła przy dwóch szybach i tak tracicie na #!$%@? (co najmniej) materiałach, w których te szyby są osadzone oraz na montowanych na szybko oknach - to nie wasza wina, że ekipa wstawiająca okna da ciała i zimno hula tuż obok framugi, bo izolacji tam zabrakło.
Podziwiam i rozumiem dążenie do jak najlepszej izolacji ale poniżej pewnej granicy schodzić się nie opłaca bo reszta systemu jest traktowana
  • Odpowiedz
@Analityk: Popieram. Już przy trzyszybowych łatwo policzyć, że dużo większe koszta (szyba, grubsze ramy, cięższe zawiasy) będą się baaardzo długo zwracały z potencjalnego zysku jaki powstaje w wyniku ciut większej izolacyjności. Dołożenie kolejnej szyby daje jeszcze mniejszy zysk na cieple, a jeszcze większe koszty.
  • Odpowiedz
@Cobalt21: Wszystkie profile Oknoplastu to taka sama veka jak standardowa tylko na zlecenie oknoplastu ma pozmieniane szczegoly, zwykle ksztalt tak by potem @oknaszczecin mogl pisac na blogu o tym jaka to przewaga xD. Fajnie ze sa 4 szyby i inne bajery ale to jest porownywanie gotowego wyrobu do polproduktu.
  • Odpowiedz
@oknaszczecin: okej widze ze to jednak laik stoi za tym profilem.
Nie musisz mi wklejac artykulu pelnego bzdur i niedopowiedzen.
Nie chce mi sie rozpisywac na komorce ale najwieksza bzdura to liczba komor. Na zdjeciu z bloga obie oscieznice sa takie same. Zgrzew nitkowy robi obecnie prawie kazdy producent. Grubosc skrzydla powiekszona o brzuszek tzw. betki to zadna zaleta dla izolacyjnosci tylko detal w wygladzie.
Wzmocnienia kazdy producent daje jakie chce.
  • Odpowiedz
@oknaszczecin: Do tego na tym samym zdjeciu widac ze uzebrowanie pod wkrety okuciowe jest takie same czyli podwojne. Dzizaz kto wam pisal ten artykul. Ja wiem ze chwalmy swoje, ale to juz jest przegiecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Harmonijka: Ty jesteś laik .
Tak jak piszesz to wszystkie okna są takie same masakra .
To to jaki producent na vece da zbrojenie z aerożelem ?,uszczelkę pod pakietem szybowym ma tylko oknoplasty i nikt inny Kto zmieści w tej standardowej vece 4 szyby i to wszystko przepada i posiada wszelkie certyfikaty .
  • Odpowiedz
@oknaszczecin: co za bzdura porównanie z tym winergeticem. W zależności który producent składa vekę (vetrex tczew, dako nowy sącz, vidok rzeszów itp) to i w standardzie są wypełnienia rowka okuciowego i cienkie zgrzewy i możliwość zamówienia pakietu 4-szybowego (odpowiedni dobór listwy przyszybowej)
@maniek_: jeżeli szyba zespolona to nie musisz nic wyjmować. Na ramce pomiędzy szybami powinny być nadrukowane wszystkie dane szyby. Wymiary, przenikalnosc uw, rodzaj szyby.
@Analityk: montaż bardzo
  • Odpowiedz
@oknaszczecin: Kazdy producent jaki chce da zbrojenie z aerozelem, ale malo kto to robi bo to skorka za wyprawke i koszt niewspolmierny do efektu ( ͡° ͜ʖ ͡°). 4 szyby tez wcisnie kazdy, kwestia odpowiedniego pakietu i listwy przyszybowej. Chyba Amberline robi na 4 szybach.

Nie pisze ze wszyskie ale softline 82 i wasz winergetic to to samo przeciez to po zdjeciu widac i kazdy czlowiek z
  • Odpowiedz