Wpis z mikrobloga

@oknaszczecin: Ale piszesz na publicznym forum swoje teorie i wklejasz linki do klamliwych artykulow, ktore mam prawo skomentowac i napisac ze to bzdury. Jak piszesz do szerszego grona to licz sie z tym ze wsrod owiec do strzyzenia trafi sie ktos z branzy i moze zdemaskowac te twoje kocopoly. Nie lubie jak ktos nagine prawde pod swoje teorie, bo jest to uprawianie nieuczciwej konkurencji.
  • Odpowiedz
@oknaszczecin:

certyfikatem europejskim dla budownictwa pasywnego z Darmstad lub Rosenheim.


Brzmi bardzo poważnie

O ile mnie za ogrzewanie w okresie zimowym zapłaci przeciętna rodzina która posiada okna dwukomorowe i zdecydowałaby się na zakup powyższych, czterokomorowych?
  • Odpowiedz
@Rampampam: Musisz zrobić bilans energetyczny domu Potrzebne są m2 pow. pow okien od południa ,północy wschodu i zachodu średnia różnica temperatur w twoim regionie klika jeszcze danych .Jednak różnica zazwyczaj wychodzi spora zwłaszcza przy ogrzewaniu gazowym i elektrycznym .
  • Odpowiedz
@acidd: Okna trzyszybowe np 6 komorowe to dla większości budownictwa jednorodzinnego wystarczająca opcja .Ważne aby te okna pochodziły od uznanego producenta, posiadały wieloletnią gwarancję na produkt oraz na zespolenie szyb, ny okna były estetycznie wykonane ( jak producent nie dba o estetyką którą widać to co robi z elementami jakich nie widać) Posiadały badania potwierdzone certyfikatami, a nie tylko wydruk parametrów na ofercie niczym niepotwierdzony (plaga-firmy wiedzą ,że ludzie nigdy tego
  • Odpowiedz
Od 1 stycznia 2017 weszły nowe Unijne przepisy odnośnie energooszczędności dla nowo budowanych budynków w Polsce gdzie wsp Uw dla całego okna nie może być gorszy niż 1,1 czego dwie szyby nie spełniają nawet trzy szyby w zimnych ramach też nie spełniają .

Pracuje u producenta okien i nawet Śmiechłem. Nasze profile trzyosobowe bez problemu maja Uw wynoszący 0.8, 0.89 max
Mówię tu o oknach PCV
  • Odpowiedz
@prawdziwabrzoza: W większości tak, ale np małe okna np 50x50 RU pięciokomorowe już nie bardzo ( często przekraczają uw=1,1 ) dotyczy to wszystkich producentów .A przepis mówi, że wszystkie okna w nowo budowanym domu muszą spełnić ten wymóg a nie ich część czy też tylko tzw okno referencyjne .
  • Odpowiedz
@oknaszczecin wiem, my akurat do trzuszybowych stosujemy szesciokomorowy profil inoutic i nie było nigdy problemu.
Od biedy sprzedają się też dwuosobowe (często na wymianę starego okna) które przy dobrym pakiecie szybowce potrafią zejść blisko tego Uw 1.15. No ale jednak nie całkiem xd, a prawo to jednak prawo D:
  • Odpowiedz
@oknaszczecin: To jest ciężki biznes, z dużą konkurencją. Tutaj WSZYSCY kłamią, od dyrektorów po pracowników, którzy to muszą wszystko robić. Jedyna rzecz, którą ciężko jest nagiąć jest czas. Szczególnie, kiedy dostawcy są daleko.( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz