Wpis z mikrobloga

@arcctgx: nie wiem czy w Polsce jest jeden sklep z tymi grzybami :)
sam kiedyś szukałem - ale z racji ze te grzybki muszą być świeże to jest to poszukiwanie świętego gralla :)
może prędzej się znajdzie mrożone ? :/

swoją drogą enoki daje się jako dodatek w hot potach - zdziwiłem się że można też dodać do ramen :O
  • Odpowiedz
@AvantaR: nie przepadam za nori, o wakame mówiąc szczerze nawet nie pomyślałam. Skupiłam się na poszukiwaniach dobrego miso i grzybów enoki. Może następnym razem dodam odrobine glonów, raz się żyje :p
  • Odpowiedz
@blogger: rodzajów dodatków do ramenu jest mnóstwo, co przepis to jakiś nowy widzę. W przepisie na który się zdecydowałam były podane enoki, a że jak wspominałam to było moje pierwsze podejście to probowałam się trzymać przepisu.
Teraz już wiem, że kilka rzeczy bym zmieniła, ale ten i tak był smaczny i aromatyczny
  • Odpowiedz
rodzajów dodatków do ramenu jest mnóstwo, co przepis to jakiś nowy widzę


@arcctgx: Wiesz, przepisów na różne rzeczy wszędzie znajdziesz pełno, co nie znaczy, że jak ktoś napisał przepis na danie X, to ma to coś wspólnego z daniem X :P Just saying :P No chyba, że mówimy o jakiś wariacjach na temat potraw - to luz.
  • Odpowiedz
@AvantaR: kilka komentarzy wcześniej zadałam Ci pytanie, na które nie odpowiedziałeś, a dalej kurde sie czepiasz :P Więc mi wytłumacz czego brakuje, żeby nazwać to ramenem? Wywar mięsny i mięso jest, pasta misto też, nudle obecne. Jak dla mnie podstawowe założenia spełnione ;]
  • Odpowiedz
@arcctgx: No mi brakuje np. właśnie nori, które zawsze jest dodawane, jajko jest niewłaściwie przygotowane, składniki, które dodajesz nigdzie gdzie jadłem (a jadłem w niejednym miejscu) nie są podawane. Dlatego dla mnie to wariacja na temat ramenu, tak jak rosół przelany do miski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale ok, ok, mam gorszy dzień i się czepiam, wybacz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co
  • Odpowiedz
@arcctgx: Swoją drogą - jakich nudli użyłaś? Strasznie żałuję, że gotowy, paczkowany makaron, tak jak w JP się używa jest w PL strasznie drogi (a jakość pewnie średnia).
  • Odpowiedz
@AvantaR: co do dodatków to akurat pak choi jest dosyć często dodawane w ramenie ;-)

a co do nazwania mojej zupy ramenem, znalazłam taki fajny komentarz. Kojarzysz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Ja #!$%@?ę, no kolejny debil. Na pizzę, która z prawdziwą pizzą nie ma nic wspólnego ludzie też mówią pizza. I co? I nic. Każdy wie o co chodzi. Tutaj produkt wygląda i smakuje jak smalec, to go nazwali wegański smalec. Nawet byś nie poznał, że ten smalec
  • Odpowiedz
@arcctgx: No, ale wegański smalec wygląda i smakuje jak prawdziwy no i nazywa się WEGAŃSKI i nikt raczej nie spodziewa się, że będzie to odzwierzęcy smalec?

Ale ok, w punkt, czepiam się bo mam gorszy dzień. Po prostu ostatnio jakiś wysyp jest ramenów i tak sobie poszedłem do jednej knajpy i dostałem coś co ramenu nigdy na oczy nie widziało ( ͡° ʖ̯ ͡°) Swoją drogą,
  • Odpowiedz
@AvantaR: ja za to mam całkiem dobry dzień, więc jakoś przeżyje twoje czepianie się i nie porzucę kolejnych prób robienia ramenu :P Dwa dni go robiłam, ale było warto, nawet pomimo czepiającego się mirasa ;-)
  • Odpowiedz