Wpis z mikrobloga

czołem #mikrokoksy z #silownia. Przechodzę z fbw ala stronglifts na Sakerowy plany hipertroficzny który ostatnio pokazał. Wiąże się to ze zminą objętości 5x5 na 4x3 (dzień power) oraz 4x8 (dni hyper). Próbuję mniej więcej oszacować sobie ile ciężaru dodać na dzień power, wychodzi mi (tylko?) jakieś 10% (np. OHP 5x5x50kg -> 4x3x55kg). Jakie macie doświadczenia z zmianą objętości? Taki niewielki skok jest ok, czy może na ogół jest więcej i np. warto robić dłuższe przerwy? Tudzież - może to kwestia przestawienia organizmu? Wiadomo, wszystko wyjdzie w praniu, ale chciałbym mniej więcej sobie zaplanować w jakie ciężary uderzać. Pozdro.
  • 10
@Brofessor: Zaczęły się problemy z progresją plus lekka nuda. Głównie to drugie, chcę popróbować trochę nowych ćwiczeń i innego podejścia.
@adek_es: GENIUS. Nie no, wiadomo. Ale to co zaproponował @Brofessor będzie jednocześnie fajnym deloadem i na spokojnie dobiorę obciążenie.
@rev_emEm: Ja bym ciągnął SL aż nie będzie końcowego etapu czyli wszystko na max 3 powtórzenia po: siad 140, martwy 180, ławka 100, ohp między 60 a 70. Później wejść na coś dla średnio zaawansowanych i rosnąć w oczach bo całe adaptacje neurologiczne się wyczerpały, a ty spokojnie możesz nabijać objętość na dość sporych ciężarach.
@Brofessor: Niby tak, ale raz że teraz robię szybkie redu (jeszcze jakiś miesiąc, może dwa) i z wynikami i tak bym nie szedł w górę a dwa że dojście do maxów które napisałeś by nie wyszło. Siad 3x140 - w miesiąc po załadowaniu węgalmi by weszło pewnie, ohp 3x60 podobnie, klatka już nie, ale to jest moja osłabiona partia przez problemy z lewym barkiem, natomiast martwy póki co max 150 (1RM,
@rev_emEm: Widzisz, nic z tego wcześniej nie napisałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) pisałeś tylko o treningu siłowym, a wyszło, że robisz milion innych rzeczy. W takim razie skrój plan pod siebie jak potrafisz albo znajdź coś co ci pasuje.
@Brofessor: No, pewnie. Anyway jest duża szansa że skorzystam z twojej porady później. Teraz podygam ten plan Sakerowy do wakacji, skończę redu i jak się zbalansuję z wynikami to może powrót do SL i pucowanie wyników w głównych bojach na masie od czerwca/lipca.