Wpis z mikrobloga

#wojsko Idzie dostać się do jakiejś jednostki z wadą wzroku (krótkowidz 1,5). Mam też 187 wzrostu i widzę że to za dużo do niektórych jednostek. Ogólnie jestem sprawny raczej, zdam testy najwyżej coś podćwiczę bardziej i na kolejny turnus bym startował. Więc jak to jest z tą wadą wzroku?
  • 18
  • Odpowiedz
@fanki: Nie mam ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale też nie mam dużych wymagań od po prostu nie widzę się w innym miejscu a głupio tak stracić marzenia z powodu wad na które nie ma się wpływu. :( Będziemy walczyć jak coś :P
  • Odpowiedz
@pawel0707:
Najważniejsze pytanie: Czy masz znajomych/rodzine w wojsku?
Jeżeli nie to będzie trudno, nawet bez wady wzroku. Jeżeli masz kogoś z wysokim stopniem czyt. min. major to dostaniesz się nawet z brakiem mózgu i kończyn.
  • Odpowiedz
@kekosz88: Jeżeli chodzi ci o Legie Cudzoziemską to nie dzięki. Ja nie szukam przygody, nie zależy mi także na kasie od po prostu chcę dobrze żyć po coś. Chcę żeby ludzie mogli żyć bezpieczniej i w razie czego nie ryzykował mój kolega, kuzyn czy brat tylko ja.
  • Odpowiedz
@pawel0707:
Najpierw trzeba iść na służbe przygotowawczą zależną od wykształcenia w twoim wypadku do korpusu szeregowych
A żeby tam się dostać jest róznie i w zależności od przejścia testów na inteligencje czeka się od kilku miesięcy do nawet 3 lat. Potem 4 mies przygotowawczej po której szukasz sobie jednoski do służby zawodowej. I tu zaczynają się schody związane z kumoterstwem czyli nie masz znajomości to nie masz pracy a jak masz
  • Odpowiedz
@pawel0707: inteligentny człowiek ma większą szanse na Służbe Przygotowawczą inaczej mówiąc jaki jest sens wysyłać na szkolenie człowieka który nie da rady nauczyć się regulaminu sił zbrojnych i nie zda egzaminów końcowych. czy też osobe chorą psychicznie ze wzgl. że będzie obsługiwać broń palną
  • Odpowiedz
@domp12: Aaa spoko tylko jak to działa w mechanice. Ludzie z jakimś wyższym wynikiem testu mają inne pierwszeństwo w jakiejś bazie danych kogo wysłać na służbę przygotowawczą?
  • Odpowiedz
Aaa spoko tylko jak to działa w mechanice. Ludzie z jakimś wyższym wynikiem testu mają inne pierwszeństwo w jakiejś bazie danych kogo wysłać na służbę przygotowawczą?


@pawel0707: jeżeli zadajesz takie pytanie to wątpię czy ty potrafisz samodzielnie zawiązać buty.( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak bardziej poważnie. Starałem się do wojska - byłem na przygotowaczej i póżniej szukałem jednostki. To jest oczywiste że ludzie z lepszymi wynikami inteligencji
  • Odpowiedz
@domp12: Po prostu źle się zrozumieliśmy, zrozumiałem jakby były jakieś punkty ważniejsze w punktacji co jest bez sensy. Nie ważne, już wyjaśnione :P. Dzięki za pomoc bo słyszałem że ostatnio łatwiej się dostać na jakieś "gorsze" stanowiska, że nie ma już tylu chętnych więc jakoś optymistycznie na to patrzę.
  • Odpowiedz