Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie do kogoś kto zna się na kredytach. Dorosłem chyba do większej inwestycji i będę potrzebował wziąć kredyt hipoteczny. Jeśli chodzi o kredyty na mieszkania to wszystko jest dla mnie w miarę jasne, jednak tutaj chodzi o budowę domu. Chciałbym postawić dom na działce którą już mam. Działka jest warta ok. 2 razy więcej niż wyniesie koszt budowy domu. I teraz powstaje pytanie. Czy jeśli bym brał kredyt hipoteczny na budowe domu na tej działce to można uznać że działka jest wkładem własnym? Chodzi o to że jeśli powiedzmy wybuduje dom za np. 200 tys a działka warta jest 400 to czy moge wziąć 200 tys kredytu, czy niestety tylko 160 bo nadal obowiązuje mnie 20% wkładu własnego?

#banki #finanse #kredyt
  • 7
@ChempyTuj: Tak, działka może być wkładem własnym, jeżeli kupiona niedawno, to wstępnie można przyjąć cenę transakcyjną, ale do samego udzielenia kredytu konieczna będzie wycena + kosztorys budowy itd.
Dołączam się do pytania ziomeczki.
@Elmuszka: Nie do konca kumam jak to wygląda od strony prawnej.
Jeżeli ziemia ma być wkładem własnym to zostaje ona własnością banku do końca spłaty kredytu?
Czyli tjby biorę kredyt pod zastaw ziemi?
Nie do konca kumam jak to wygląda od strony prawnej.

Jeżeli ziemia ma być wkładem własnym to zostaje ona własnością banku do końca spłaty kredytu?


@Przepiorek: kredyt to nie leasing, Ty jesteś właścicielem, tylko bank wpisuje się na hipotekę. Oczywiście według niektórych to własność banku ale cóż....