Wpis z mikrobloga

Bardzo często spotykam się tutaj z taką sytuacją, dzisiaj o mało nie leżałbym własnie na glebie...
Ja (niebieski) poruszałem się rowerem po tym pasie (pic rel). Typ na pasie obok zaczął skręcać. Zwolnił i stał chwile przy moim pasie i gdy byłem 2m od niego, przyspieszył i skręcił. Cudem udało mi się zwolnić i odbić w prawo.
Kto ma tutaj pierwszeństwo? Bo do #!$%@? ciasnego, raz w tygodniu ryzykuje tutaj życie...

#prawojazdy #pytaniedoeksperta #rowery #rower #poznan
Pobierz le1t00 - Bardzo często spotykam się tutaj z taką sytuacją, dzisiaj o mało nie leżałby...
źródło: comment_rx0CW4v3cXfdOxojoIXHR0TSKN7Zcbh6.jpg
  • 52
@godeath: Powtarzanie takich tekstów temu sprzyja :-) Ja tam był #!$%@?ł ten pas i jechał pasem ruchu ogólnego... ale jeżeli chodzi o ruch rowerowy to "Poznań" jest stanem umysłu - patrz Kaponiera :-)
bezwzględne pierwszeństwo


@artuone: to akurat nieprawda, rowerzysta na drodze rowerowej musi się stosować tak jak każdy inny pojazd do znaków i przepisów ruchu drogowego. Jakby mu ktoś z prawej strony wyjeżdżał to ma obowiązek ustąpić.
@Sihill_pl: Problem jest jeszcze jeden - to jest droga dla rowerów czy nie? :) Bo wg mnie nie. Droga dla rowerów jest fizycznie wydzielona. Biała linia na tym zdjęciu nie jest magicznym polem siłowym. Pas ruchu dla rowerów zawsze jest jednokierunkowy - wobec czego to nie jest pas ruchu dla rowerów - więc co to jest?
@artuone: z tą prawą ręką to ogólnie chodziło, nie akurat w tym przypadku.
Co innego, że jeżeli to się nie łapie w definicję pasa ruchu albo drogi rowerowej to nie wiem już, aż tak się nie znam.
@Sihill_pl: Wiem, że chodziło o prawą rękę, ale omawiamy ten specyficzny przypadek. W Poznaniu jest/był śmieszny człowiek od organizacji ruchu, niejaki Bilert, co to takie wymyślał kwiatki, których nie ma w przepisach i później jest problem. Zresztą takich rozwiązań z dwukierunkowymi pasami ruchu dla rowerów to w PL jest więcej... organizatorzy ruchu żyją jeszcze w głębokich latach 70tych.
@Sihill_pl: Macie jednego z najlepszych specjalistów od ruchu rowerowego w PL (Wojtka Makowskiego), ale żeby naprawić to co zepsuto przez ostatnie lata to trochę trzeba jeszcze czasu.
@le1t00: Oczywiście masz pierwszeństwo. To dwukierunkowy pas dla rowerzystów, niezgodny z prawem (przy czym @artuone: to jest bilertówka, chociaż nadal lepsza niż kretynizm najczystszej wody, czyli prowadzenie roweru pod Starym Browarem) i naprawdę fatalny do jazdy rowerem, bo po prostu niebezpieczny. Wszystkie błędy na Krakowskiej/Kościuszki zostaną poprawione wraz ze strefą Tempo 30: projekt zakłada m. in. kontrapasy rowerowe. Realizacja? Druga połowa roku ;)
@le1t00: Pierwszeństwo masz Ty, ale w Polsce jak w lesie, gorzej #!$%@?, jak w chlewie obsranym gównem, ludzie się nie szanują, nie patrzą w lusterka, a nawet jak patrzą to przecież nie ustąpią rowerzyście bo hurr durr on ma kuhwa pracę do zrobienia, towar rozwieźć kuhwaaaaaaaaa, 10 sekund go zbawi.
@le1t00: ja sobie przedwczoraj jechałem grzecznie i wolno (na szczęście) ścieżką rowerową, na przejezdzie jechała sobie jakaś pani, zwolniła, musiała mnie widzieć, po czym dodała gazu, prawie mnie taranując xD zawsze jak widzę kobietę to zwalniam bo jest 90% szansy że nie przepuści, mimo, że powinna bo mam pierwszeństwo.