Wpis z mikrobloga

Pojawiła mi się w głowie taka myślę żeby w 2-3 osoby pojechać autem do Chorwacji na majówkę. Po drodze zahaczyc może o Pragę, Wiedeń, coś takiego, może pojechać do Wenecji na chwilę. Powiedzmy że mamy 7 dni. Jak byście to zaplanowali czasowo? W jaki rejon chorwacki warto się udać? Co oprócz oglądania ładnych widoków można tam robić o takiej porze? Spanie mamy dość wygodne w aucie lub namiot (testowalismy, lubimy takie warunki a nie jakieś hotele xd). Jedzenie bierzemy ze sobą.

Wszystkie porady co do tego gdzie, jak i dlaczego zajechac mile widziane. :)

#podroze #turystyka #wycieczki #pytanie #chorwacja
  • 32
@przema99: za zimno na co? Średnia temp powietrza w Chorwacji w maju to 20 stopni, a z tego co widzę to sporo osób taki weekend majowy w Chorwacji sobie robi, ale wszystkie rady mile widziane
@Wirtuoz jeśli pod namiot, to na Istrii jest fajne pole obok Rovinj. W sumie jedyne na prawdę super miejsce na północy.
Ale na majówkę jedź na Cres. Akurat żeby przez 2-3 pojeździć i pozwiedzać. Pole namiotowe w Martinscica
@Wirtuoz w czasie długiego weekendu na Chorwacji jest jakieś święto co piłka wszyscy baranine. Kolo Omisiu w górach jest taka mega knajpka. W fajnym grilem i dobrym jedzeniem. Ale nie pamiętam jak się nazywa.
7 dni to w sumie nie dużo bo podróż trochę wam zajmie. Ja bym zrobił nocleg po drodze. Gdzieś na Węgrzech. Ja zawsze (2razy) nocuje nad Balatonem. W ostatniej miejscowości. Raz wracałem z Makarskiej do Lublina bez noclegu. Zajęło mi to 18 godzin i byłem padnięty po tym. Nie polecam tak robić w tamtą stronę bo i tak jeden dzień na miejscu będziesz dochodził do siebie po podróży. My zawsze nocujemy Na
@przema99: widze, że google maps podpowiada dwie trasy:
A) Czechy, Słowacja Węgry Chorwacja
B)Czechy Austria Słowenia Chorwacja
Którą trasę byś polecił? Jakieś szczegóły odnośnie winiet, w czechach i poszczególnych krajach?