Wpis z mikrobloga

#wyhodujsobiechilli #chili #chilihead #domowyogrod

Powoli zaczyna brakować miejsca, szczególnie habanero (po prawej) zaczęło rosnąć jak szalone. Niedługo będzie trzeba pomyśleć nad jakimś ostatecznym rozwiązaniem tej kwestii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Póki co żadnych chorób i robactwa, także uprawa 100% ekologiczna ;)
Pobierz Triplesix - #wyhodujsobiechilli #chili #chilihead #domowyogrod

Powoli zaczyna brakow...
źródło: comment_TEP5qcHyTjg5zrn8LSLTBhQ74cjouncj.jpg
  • 10
@instinCtoriginal: jeszcze nie, możesz dzwonić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PaulStone: lampy są 2x15w (te kwadratowe) i jedna mała chyba z 12, tak naprawdę powinienem kupić dodatkowy kwadratowy panel ale już mi się nie chciało przebudowywać konstrukcji i użyłem pomocniczo żarówki z zeszłego roku. Wszystkie światła to lampy grow, świecą w rytmie 18/6, w nocy rośliny mają te 6 godzin spokoju podczas którego podobno rosną najintensywniej ;)
@gobi12: jeszcze nie, dopiero jakieś 2 tygodnie temu przesadziłrm do nowej ziemi. Masz jakieś protipy, po czym poznać że trzeba nawozić?

@hoop: sam jestem początkujący, ale obrywałbym pąki dopóki roślina nie zrobiłaby się duża- te Twoje są jeszcze bardzo niskie, w zeszłym roku moje zaczęły kwitnąć dopiero jak miały po jakieś 30-40 cm.
@hoop: Obrywaj do połowy maja mniej więcej - patrząc po wielkości roślin.

@Triplesix: Myślę, że biohumus możesz już lać. Za jakiś tydzień możesz wprowadzić jakiś nawóz uniwersalny, a jak zaczną kwitnąc i już nie będziesz obrywać pączków to wtedy nawóz na kwitnienie. Najprostsze rozpoznanie to to, że młode listki (czyli te na górze) są jaśniejsze niż te niżej od nich. Jak roślinka będzie bardzo głodna to zrobią się takie wyblakłe