Wpis z mikrobloga

#elektronikadiy #domoticz #inteligentnydom #esp8266 #arduino
Siemka
Zostało mi trochę PCB do czujników temperatury działających z esp8266 które zrobiłem sobie do pomiarów w mieszkaniu i przesyłaniu ich do domoticza. Czujniki są upakowane w obudowe z "powerbanku" [O TAKIE](https://www.aliexpress.com/item/Colorful-Battery-Case-Box-18650-Battery-Box-USB-Rechargeable-Batter-Case-Storage-Box-Holder-Portable-for/32702855687.html?), zasilane również z ogniwa 18650. Obudowe trzeba lekko przerobić - usunąć podstawki pod oryginalną płytkę która w niej była. Można podłączyć czujnik DS18B20 lub DHT22/DHT11 i podobne. Na kiepskim ogniwie 1000mAh pojemności, przy pomiarach co 5 minut i czujniku DS18B20 bateria wytrzyma około dwóch miesięcy. Na DHT jest gorzej bo około 40 dni (prąd przez czujnik ucieka bokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Czujnik ma wyprowadzone gniazdo do ładowania więc nie trzeba wyciągać ogniwa do ładowania.
Leżą mi te płytki i szkoda mi ich wyrzucić, jakby ktoś był chętny to mogę sprzedać po powiedzmy 3zł ?? za sztukę, chyba że ktoś będzie zainteresowany większą ilości to wiadomo że będzie promocja.
Jak ktoś jest zainteresowany to mogę coś więcej napisać, narazie chyba to wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_NPclOF1YL84SuQxLDV1eKR21eTJhwWLq.jpg
  • 58
@jaguar963: @skew: @Solitary_Man: mam nodemcu, czy to zjada az tak duzo wiecej pradu niz to co ma OP? i czy espeasy mimo tego ze ma deepsleep działa gorzej niż gdybym sam napisał program przez arduino IDE? aktualnie mam termometr bme280 bo ma w sobie tez ciśnienie atmosferyczne.
w ktorym miejscu i jak sie mierzy pobor prądu? w szeregu na wyjściu z baterii (gdy nie jest ciemno zeby mi nie
@daczka92: ja mam takie ustrojstwo postawione na wemos d1 mini + wemos battery shield. Panaś 18650 wytrzymuje mi ponad 1 miesiąc, na easy esp z deepsleep co 5min, czujka to DS18B20. Tydzień temu zmajstrowałem drugi taki sam tylko na dht22 i d1 mini pro z zewnętrzną anteną, nie wiem czy będzie różnica życia czy nie.

Coś masz skopane z tym twoim nodemcu. W sumie zwykłe nodemcu też mam na uśpieniu, ale
@daczka92: a deepsleep działa u ciebie na pewno? wyniki pasują jakby jednak nie działał...ping urywa się? i pojawia się kilka zwrotów co 5min jedynie?
@azer: chyba to ze wchodzi w deepsleep moge poznac po tym ze nie moge go konfigurowac, nie ma z nim połączania chyba ze go zresetuje to wtedy mam chwile na wylaczenie deepsleep i moge coś w nim zmienić.
nie znam sie na tyle zeby znaleźć czemu tak sie dzieje. a duzo w tym nie mozna zmienic :/. jak bede miał wene to kupie tego wemosa i zrobie jeszcze raz.
@azer: jakby nie działał deep sleep to by sam moduł brał 15mA - z wyłączonym WiFi. Nodemcu ma standardowy stabilizator liniowy który pobiera 1-2mA. Do tego jakieś rezystory pociągające itp i wychodzi te kilka mA.
@daczka92: masz po prawej stronie złącze vin i gnd, tam można podłączyć zasilanie, oczywiście usb nie podłączasz!. Więc musisz kabelek zrobić jakiś albo mieć jakieś gotowe, w deep slepp nie wytrzyma dłużej niż 7 dni nodemcu
@Solitary_Man: zasilam z 18650 i tam mam podpiete zasilanie. czyli nodemcu jest takie ze ze ciezko bedzie długo wytrzymac na 1 baterii? mam zasilanie z baterii słonecznej wiec jak bez niej wytrzyma tydzien to powinien w słoneczne dni sie regenerowac.