Wpis z mikrobloga

Mirki posiadający lub oświeceni w temacie #psvita czy też #psv albo po prostu #vita. Którą z wersji lepiej się zainteresować? Praktycznie wszystko jest na plus nowej wersji, ale starsza ma bajer, który bardzo mnie interesuje - ekran OLED. Pytanie, czy czyni on zauważalną różnicę na plus i finalnie, którą wersję polecacie?

Inb4, że niby na Vitę nie ma gier, siedzę już długo w PS+ razem z praktycznie wszystkimi konsolami Sony, w tym #pstv, będę miał w co grać :p

#gry #konsole #pytanie #playstation
  • 14
@BigBadBat: z doświadczenia co mogę powiedzieć. Każdy sprzęt Sony 1 generacji jest najbardziej dopieszczony i najładniejszy. Pierwsza wersja lepiej leży w dłoni i ogólnie sprawia wrażenie bardziej "eksluzywnej". Nie jestem jakimś purystą ale wydaje mi się że oled robi lepsze wrażenie. Tą nowsza wersje tylko u kumpla obrywałem, odczucia subiektywne.
@BigBadBat: Mam obie wersje. W starej wersji kolory są żywe i czarny jest czarny ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nie szarawy. Występuje też mura effect na czarnym tle, ale nie przeszkadza to tak bardzo. W nowszej wersji kolory są bardziej naturalne. Na co dzień używam już tylko nowszej wersji. Jest lżejsza, bardziej poręczna, bateria zauważalnie trzyma dłużej, no i ma port micro-usb co jest bardzo wygodne... Jak
@BigBadBat: tak jak mówię odczucie subiektywne. Dla mnie psx, ps2 fat, ps3 fat i ps4 fat to esencja esencjalnosci ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) wiadomo ze z czasem jakieś bajery dodają ale i tak uważam ze pierwszy wypust Sony jest najlepszy.
@BigBadBat: Zależy czy chcesz nową czy używaną. Nową psv1000 już pewnie ciężko dostać. Używane chodzą w podobnych cenach. Wszystko zależy od wersji oprogramowania (do wersji 3.60 można już piracić)
@lord_100 Dzięki dzięki :D Potrafisz mi może jeszcze powiedzieć jak sprawują się na Vicie gry z PSone i PSP? Wiem że jest jakaś drobna poprawka wizualna, ale nie pamiętam jaka i nie wiem czy jest taki sam, czy lepszy framerate.

Iiiii czy mogę wymieniać save pomiędzy PSP, PSV i PS3 (klasyki) xD sorry za nawał pytań
@BigBadBat kupiłem fatkę ze względu na oled. Muszę powiedzieć, że nie zrobił na mnie jakiegoś mocnego "wow". Wygląda bardzo ładnie ale na kolana nie powalił. Do tego te plamki w pełnej czerni... Chętnie porównałbym ze slimem, ale nie mam takiej opcji. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony, bateria trzyma jak na mój gust nadzwyczaj długo jak na porównywalną pojemność z moim smartfonem - a ten jest na pewno młodszy niż ta vita. W