Wpis z mikrobloga

Biorę leki na żołądek i swędzi mnie skóra głowy i schodzi mi naskórek z dłoni, nie wiem czy powinienem sie jakoś szczególniej tym przejmować. Tymbardziej, że zacząłem ja brać 3 tygodnie temu a zaczęło dopiero dzisiaj. Dziwne
#zdrowie
  • 19
@luuzik: Tak. Wcinam Dexilant (Dekslanzoprazol) od dwóch tygodni na domniemany refluks. Ból brzucha, wieczny suchy kaszle utrzymujący się od lutego i pieczenie w mostku przy kaszlu. Ból brzucha minął, reszta nie chce przejść :(

Ze skutków ubocznych to mam senność, czasem chwilowe otępienie i zaburzenie widzenia :(
@luuzik: Przed stosowaniem IPP, albo na początku nie miałem wogole apetytu i wcieło mi 2kg przez tydzień. Na chwile obecną mam jako tako apetyt, ale nie jem tak żeby się zapychać.
Mam jeszcze przeboje z jelitami (IBS) więc czasemi nie wiem czy to żołądek czy jelita.

Momentami to nie potrafie odróżnić uczucia głodu od bólu brzucha/jelit ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale tak to jest jak człowiek jest
@Rampampam: Też praktycznie nie mam apetytu i obawiam się, że stracę jeszcze bardziej na wadze pomimo, że już i tak waże dość mało
Mnie brzuch na szczęście nie boli, jedynie problemy z jedzeniem większej ilosci jedzenia, bo zaczyna mnie wtedy mdlić i strasznie mi sie odbija
@luuzik: przez te obawy to się zaczniesz nakręcać i będzie tylko gorzej. Zaczniesz zwracać uwagę na każde ukłucie czy coś w ten deseń i prosta droga do nerwicy.

Moje żarło na początku stosowania IPP to był kisiel, jogurty i sucharki. Nie mogłem autentycznie patrzeć na jedzenie. Wieczne nudności, wzdęcia i impreza w jelitach/żołądku. Ale jak drastycznie nie chudniesz to też dobry znak.
@luuzik: Ale jak masz zmiany skórne, badz nie widzisz poprawy, to moze wybierz sie do lekarza na konsultacje. Ja na pewno pojde jak skoncze stosowac IPP, bo #!$%@? dostaje od tego kaszlu i pieczenia w mostku. Serce mam zdrowe, ciśnienie wzorowe.
@Rampampam: U mnie tylko na razie swędzenie skóry ale nie wiem czy to na pewno tego przyczyna, bo też sie przeziębiłem może to się jakoś skumulowało. Ale też wzdęcia wcale nie ustąpiły, może jeszcze za krótko biorę ten lek