Wpis z mikrobloga

@KamilZmc: chodziło mi o nakladane i cyfrowe. Nie wiem jaki rozmiar filtra (mm) ma Twój obiektyw, ale nie ma do niego nawet holdera systemu Cokin? No ale w sumie to mnieszja o to, ważne że dobrze wyszło ;)
  • Odpowiedz
Ja mam nikona d7000 bo był duuuuzo tańszy od 7200. Obiektyw sigma 10-20mm ale strasznie ciemny. Czy tobie nie wychodzą szumy itd? Gdy robie krajobrazy zdjęcie jest mało ostre. Przysłona nawet f32. Nie moge znaleść idealnego środka miedzy doświetleniem pierwszego planu a wyraznoscia tła (gory, niebo). Masz jakies rady? Piękne zdjęcie, pozdrawiam
  • Odpowiedz
@KamilZmc: lubię sposób, w jaki podkolorowujesz zdjęcia. Trochę niby podbite kolory, HDR ale wydaje się takie subtelne :). Mógłbyś zarzucić RAWa (może być pomniejszony) czasem? Jestem ciekaw jak wygląda wszystko bez jakiejkolwiek obróbki.

Niektórzy jak zarzucą kontrastem, to jak na telewizorach w marketach, albo taki HDR jak po wybuchu nuklearnym.
  • Odpowiedz
@hrabina_mana:musisz sprawdzic dla jakich wartości przysłon obiektyw daje najlepszy obraz, z tego co się orientuje to najmniejsze i największe wartości nie są najlepsze.
Poczytaj tez o głębi ostrości i może pobaw się kalkulatorem głębi ostrości.
  • Odpowiedz
@KamilZmc: Kamil superowo Ci wyszło! Bardzo mi się spodobało. Robiąc poranny przegląd fb, na grupie na której też wrzuciłeś zdjęcie był komentarz, który mnie wkurzył: „odrobina blasku słońca na źdźbłach trawy na pierwszym planie ożywiłaby zdjęcie”. Wg mnie nie ma co dodawać, gość się czepia, jest pięknie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lukazh: Panie ja już się przyzwyczaił do tego pisania,
Nie ma opcji by dogodzić wszystkim ( ͡ ͜ʖ ͡)
Miło że się spodobało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żuć okiem na nowy wpis.
  • Odpowiedz