Wpis z mikrobloga

Drodzy Państwo Wykopiarze,

zwracam się z pytaniem do ludzi, którzy byli i poznali #londyn.
Wybieram się tam wkrótce i staram się skompletować najciekawsze miejsce, które można odwiedzić. Może ktos znalazł w Londynie coś pięknego, czym chciałby się podzielić. Z góry dziękuje :).

#podroze #turystyka
  • 12
  • Odpowiedz
@suchanice: Byłem kilka razy w Londynie i zwiedziłem pare miejsc. Polecam muzeum figur woskowych madame tissauds, tower bridge, muzeum techniki i british museum (o ile dobrze pamiętam to wstęp był darmowy). Obowiązkowo centrum Londynu, Piccadily. Dodatkowo polecam dzielnicę chińską oraz Soho. Na big benie się zawiodłem, podobnie na pałacu królowej.
  • Odpowiedz
@suchanice: rzuc okiem na mape w tym miejscu.
Masz trzy znane muzea, Royal Albert Hall o ciekawej konstrukcji, niedaleko Hyde Park i Harrods.

Parenascie minut jazdy autobusem wzdluz Hyde Parku i Piccadilly do Soho i kilka kolejnych (typowo turystycznych) atrakcji. Link do mapy

Kolejny typowy turist spot tutaj

Oczywiscie zalezy co kto lubi.
  • Odpowiedz
@suchanice: obowiązkowo camden town! London aj zostaw w spokoju i przejedź się do sky garden, ja byłem zachwycony chinatown - za chyba 7 czy 8 funtów nakładasz ile chcesz,różnych dań - ciekawa opcja żeby spróbowac tej kuchni. Obok chinatown był wieeeelki sklep mmnsów, nawet jak nie jesteś fanem to polecam, chyba z 4 piętra, ciekawie zrobione.

Zahacz borough market, przejdź się też oxford st mega mieszanka kulturowa ( ulica zakupów) na
  • Odpowiedz
@suchanice: mnie bardzo podobało się w Greenwich. Raczej na dobrą pogodę, bo to miłe miejsce do spacerów. Można pochodzić po parku, posiedzieć nad wodą, zwiedzić Cutty Sark I obserwatorium, a potem kupić coś fajnego do jedzenia na targu.
  • Odpowiedz