Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem GTA5. Komputer spełnia minimalne wymagania systemowe (i5 2,7Ghz, karta 2GB, 4GB RAM), ale niestety po kilku minutach rozgrywki gra zaczyna ciąć. Czy to wina za małej ilości RAM-u, czy coś się odwala na dysku? Procesor pracuje na 70-75% swoich możliwości, RAM 85-90 %, Dysk na 100%. Na dysku najwięcej operacji przeprowadza się na pliku stronicowania. Ciągle coś tam mieli. Dodam, że gram na niskich ustawieniach: wszystko na minimum, rozdzielczość 1024 na 768. Przez kilka minut gra działa prawidłowo, FPS w porządku.
#gtav #gta5 #kiciochpyta
  • 7
@Voltanger: Znajomy ma starszego kompa niż twój z grafiką 1GB i 4GB ramu, a GTA działa jakoś na minimalnych w tych 30fps i też po jakimś czasie dopiero strasznie fps ucieka i spada. GTA okrutnie lubi zapychać ram to jest na pewno część problemu. Inny znajomy był w podobnej sytuacji dołożył 4GB ramu i problem praktycznie zniknął.
@orkako: Lekka poprawa, ale dalej daleko do płynności. Ogólnie gra działa z zacięciami, choć zdarza się, że przez minutę chodzi płynnie w czasie jazdy. Dodatkowo w pogodzie deszczowej gra bardzo późno doczytuje obiekty. Chyba tylko dokupienie RAM-u załatwi problem. Wydaje mi się, że zależy też sporo od systemu. Win 10 sporo sobie pamięci pożera.
@Voltanger: Miałem niedawno to samo, zwiększyłem plik stronnicowania do 16GB, ale to za wiele nie dało. Polecam Ci przed każdym wejściem do gry zabijać wszystkie niepotrzebne procesy (łącznie z antywirusem), w moim przypadku pomogło :)
@Voltanger: Ja mam 8 GB ramu i mi na ultra też ścina przy doczytywaniu mapy kiedy szybko jadę samochodem, wieźć musiałem nieco zmniejszyć ustawienia, rezygnując z tych najmniej istotnych rzeczy. Jeśli masz możliwość kup sobie 16GB, a nie 8. Mi też coraz rzadziej starcza to co mam.