Wpis z mikrobloga

@MichalStopka_pl: zaaraz, czyli będzie możliwość wypłaty kasy, którą teraz mamy w OFE (bo przejdzie to na IKZE) po jej wliczeniu do dochodu za rok w którym to zrobiliśmy ? bo z tego co się orientuję, to w IKZE normalnie jest taka możliwość. Jednak w Twojej analizie też wydaje się, że stawiasz to pytanie, więc jak to będzie ? Bo cholera, sam otworzyłem IKZE jakiś miesiąc temu (z uwagi na oczywiste profity)
@panpele: Nie, myślę, że utrzymają możliwość wypłaty. Będą dwa IKZE. Jeden ten co teraz jest. I drugi z IKZE z tego OFE. Będzie okres przejściowy dla tego IKZE z OFE żeby ludzie nagle nie wypłacili pieniędzy. I potem to pewnie jakoś razem będzie można połączyć. Oczywiście to mój domysł. A co będzie zobaczymy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MichalStopka_pl: a kiedy mają być jakieś decyzje, albo wytyczne co do tej reformy? Bo zanim coś ustalą, to pewnie będą jakieś plotki, które moga szarpnąć rynkami. Straszenie, że OFE zostaną zlikwidowane a aktywa upłynnione to mógłby być niezły pretekst do korekty w kierunku 2000 na W20...
Nie, myślę, że utrzymają możliwość wypłaty. Będą dwa IKZE. Jeden ten co teraz jest. I drugi z IKZE z tego OFE. Będzie okres przejściowy dla tego IKZE z OFE żeby ludzie nagle nie wypłacili pieniędzy.


@MichalStopka_pl: gorzej jak zrobia jedne IKE i IKZE i zakażą wypłat. za 3 lata zabraknie kasy i znacjonalizują!
@szcz33pan według mnie właśnie to zamierzają zrobić. Powoli, nie od razu, by żaba się nie pokumała że jest gotowana.
A ja głupi IKZE niedawno założyłem. Ech, chociaż dochodowy będę płacił trochę niższy. Bo IKZE na obecnych zasadach jest naprawdę opłacalne.