Wpis z mikrobloga

@zerthimon: ale jakby odcisnął nie po zabawie na dworze tylko tak po prostu to też by się dużo wyhodowało :P choć tutaj faktycznie sporo tego. Jak robiłam kiedyś takie eksperymenty to w sumie tylko woda z kranu nie miała bakterii a tak to wszystko inne bardzo dużą ilość.
@cziastko bo generalnie bakterie są nam potrzebne, nie możemy żyć w jałowym środowisku.
@zerthimon ja kiedyś dla żartu chciałam zobaczyć co urośnie z lodówki na uczelni. Szybko na drugi dzień ją czyścilismy, bo nas powaliła ilość gronkowcow, nawet Pseudomonas sie znalazł ( ͡º ͜ʖ͡º)
@barani_leb a to nie jest BHI, a nie LB? Na LB paciorkowiec nie jest pomarańczowy, a na BHI często tak rośnie.
@UnitrA maleńke różowe kropki to Pseudomonas, pomarańczowe/brudnożółte, najprawdopodobniej Steprococcus, ale nie mozna po takim podłozu rozpoznać jaki dokladnie. Zielona plama to grzyb-Kropidlak lub Pędzlak. Białe-grzyb Candida. Mleczne kolonie to po prostu E.coli. Gdzieniegdzie najmniejsze kolonie (mlecznożółte) to Micrococcus. Reszty nie da sie zindentyfikowac, bo musiałoby być podłoże, dzięki któremu można różnicować ;)