Wpis z mikrobloga

@ACLeague: Chciałbym zgłosić do oceny sędziowskiej sytuację nieprzewidzianą w regulaminie.

PRO: ok. 2h07 - wyjazd z boksów. Walka o pozycję z @dj_sasek (walka była emocjonująca, ale sytuacja kontrowersyjna, stąd zgłoszenie do oceny). Kończę swój pit nieco szybciej od Saska i wyjeżdżam na pas wyjadowy. Sasek wyjeżdża z opóźnieniem i zrównuje się z moim autem jadąc po miejscach pitowych. Nie odpuszcza też na wyjeździe w wąskim gardle a później na pasie rozbiegowym.
Czy koledzy @makumba88 @pacbox i @gooral_bagienny znają i rozumieją regulamin, a w szczególności punkt 3.6?

W czasie sesji kwalifikacyjnej zabronione jest używanie opcji “back to pit” poza aleją serwisową. Zawodnik, który ukończył swoje okrążenia pomiarowe zobowiązany jest do samodzielnego zjazdu do alei serwisowej. Użycie tej opcji będzie karane zgodnie z tabelą kar danego sezonu. Użycie opcji “back to pit” dozwolone jedynie z powodu awarii auta lub braku paliwa, bez możliwości ponownego wyjazdu
@ACLeague: wyścig Am 1h08m prosta tuż przed T1: pac za mną hamuje dużo później niż ja, uderza mnie w tył, potem poprawia z poślizgu z boku, wypadam z toru z uszkodzeniami i tracę kilka miejsc.
@samFTW też chętnie poznam odpowiedź co do tej sytuacji. Trochę takie zagranie ala Hamilton z mojej strony. Jeżeli dobrze pamiętam CRC to mam umożliwić bezpieczny przejazd i nie spowodować kolizji z kierowcą jadącym po pitlane. Ale jak najbardziej sytuacja do oceny.
@molibdenowypszemek: nie wiem co moglem tam zrobic jeszcze zeby uniknac kontaktow, zobacz replay jak szybko hamowalem i pasywnie jechalem caly t1/2. Gdybym mial zglaszac kazdego kto mnie tam otarl to lista bylaby na pol prp chyba xd
@ACLeague: AM - Mokrysedes - 1h05m Dostałem strzał w tył i ze środka stawki spadłem na sam koniec...
Czy za wyprzedzanie na żółtej fladze tez sa kary? Na l1 za ascari zwolniłem bo bylo auto w poprzek toru, a paru kolegów mnie wyprzedziło.

@Plupi Ten back to pits zrobiłem nieświadomie, nawet nie wiedziałem że go zrobiłem. Przyzwyczajenie z kwalifikacji.

A co do incydentu dlaczego hamowałeś to T1 okolo 250 metrów przed
@pacbox: punkt hamowania, różny z okrążenia na okrążenie z wielu powodów - inny dla każdego kierowcy i samochodu, inny dla każdego setupu, inny w zależności od sytuacji na torze, stanu samochodu i opon - nie ma znaczenia. Z daleka widziałeś, że hamuję, a mimo to prułeś ile fabryka dała i się we mnie wpakowałeś.
@plupi Hamowałeś, później odpuściłeś później znów hamowałeś ... ;-) Z tym widzeniem świateł stopu na oculusie nie jest tak różowo, jak patrze na światła w chwili zmiany to widzę różnicę w przeciwnym razie nie jestem w stanie określić czy hamujesz czy jedziesz. W tamtym momencie patrzyłem na markery odległości a Ty byłeś stosunkowo daleko. Mniejsza z tym, tak czy inaczej wina zawsze tego co bije w tył, za co przepraszam.
@pacbox: Przepraszam i biorę na klatę. Zdawało mi się że hamowaliśmy mniej więcej tak samo (wiadomo że wraz ze spadkiem prędkości zmniejsza się również i dystans, bo 1s różnicy przy 200km/h to ponad 55m, a przy 100km/h to już tylko 27metrów), więc normalne że się zbliżałem, ale nawet nie zauważyłem kiedy było za późno o i wylądowałem Ci w kufrze. Nawet nie wiesz jakie miałem wyrzuty po tym w sumie pyknięciu
@Mokrysedes Wyścig jak się okazało i tak bym sobie zepsuł bo zamiast przetestować sobie pitconfig od łysego wcześniej, pojechałem cały wyscig na jednym komplecie softów i ostatnie okrążanie nie dość że wolne to kończyły sie częstymi spinami.... więc luzik ;-)

@pacbox: Przyznam że nawet mając wyłączony mikrofon przepraszałem aż mój #rozowypasek przyszedł się zapytać co się stało :D

Z tym powrotem na tor to to właśnie mnie zmyliło, bo zjechałem na zewnętrzną i chciałem Cię przepuścić i tyle aut przejechało że myślałem że gdzieś w tej grupie byłeś więc zacząłem jechać ponownie. Lipa i tak kolego - nawet za delikatne puknięcie to słabo wyszło. Jeszcze raz najmocniej przepraszam.

Co do aplikacji
@ACLeague:
AM
Pierwsze okrążenie, T2 - udeżyłem (najprawdopodobniej MOJA wina) w @Mokrysedes przez co on stracił jedną pozycję bo wyleciał w piach a ja miałem 360 spina.

AM
około 1h 16 min Saint83 wjeżdża we mnie podczas mojego wyprzedzania, przez co ja mam 360 spina - tym razem NIE MOJA wina ;)