Wpis z mikrobloga

Przeglądac trochę dane historyczne pod kątem komentarzy do wpisu sprzed godziny natrafiłem na dane historyczne z MP juniorów. I stwierdziłem, że zaspamuję tag raz jeszcze

Tutaj są wyniki MP do lat 10 sprzed 14 lat:
1 I Zbigniew Strzemiecki
2 I Dariusz Świercz
3 III Daniel Sadzikowski
4 II Rafał Kowalczyk
5 II Kamil Tomsia
6 II+ Marcel Kanarek
7 II Michał Cieślar
8 II Mateusz Zienkiewicz
9 II Marcin Krzyżanowski
10 II Oskar Wieczorek

Pogrubieni są zawodnicy, którzy są obecnie w pierwszej setce polskiego rankingu. Tak a propos tego, kiedy trzeba zaczynać by być w czołówce.

#ciekawostkiszachowe #szachy
  • 5
@piotrb:
Pojedynczy gracze. Zależy też, jak później. Bo jeśli jako później liczymy 15+ to po przejrzeniu listy to do 96 jestem pewny że zaczęli wcześniej, pozostałych czterech nie znam, a teraz by przeglądać dane na FIDE trzeba zakładać konto, więc niech się gonią. :)
Z takich zawodników, co zupełnie nie liczyli się w niższych grupach juniorskich, a potem stali się bardzo solidnymi graczami to kojarzę trzech, Pioruna, Czakona i Paklezę. Z
@piotrb:
Przy czym dodam, że Czakon zapewne osiągnąłby dużo więcej, ale że wymiata w wielu dziedzinach, to teraz przeszedł na sukcesy w innych, bardziej wymiernych branżach :)
@Ragnarokk: Wiesz może, czy można gdzieś przeglądać dane historyczne z lat 1999-2003 z turniejów szachowych organizowanych w Polsce? Szczególnie interesują mnie: duży turniej, nie wiem czy nie MP, właśnie do 8 lub 10 lat, organizowany w Załęczu Wielkim oraz pewien spory dwudniowy turniej międzynarodowy w Sieradzu, chyba 2002, ale nie jestem pewny. Pogubiłem gdzieś wszystkie materiały z tamtych lat, wyniki itd., a kojarzę takie nazwiska jak Wieczorek i Kanarek i chętnie