Wpis z mikrobloga

Mircy, mam w pokoju dosyć stare meble, niestety są one z okleiny i płyty, a nie samego drewna, ze względu na to, że hajsu mało na wymianę wszystkich, chciałabym je pomalować. W interentach znalazłam, że najlepiej farbą kredową. Ktoś z was malował takie meble taką farbą i może pokazać foto efektu? Nie chciałabym w razie co stracić pieniędzy i mebli przez to.
#meble #upcycling #remontujzwykopem #remont
  • 38
@mroz3: mówisz, bo tak zrobiłeś czy mówisz, bo tak Ci się wydaje, bo kiedyś kolega koleżanki mówił? Serio, chciałabym najpierw zobaczyć jakieś foto.
W interentach znalazłam, że najlepiej farbą kredową.


@obsess: internet kłamie. Jakbyś przeczytała, żeby sobie soli do tyłka nasypać, też byś pytała "ile?" ? ;)

Odtłuścić dobrze, zmatowić, pomalować farbą np akrylową lub lateksową. Kredowa nadaje się do tego tak samo dobrze, jak malowania paznokci...
@obsess: dlatego proponuje wycieczkę do kibelmarketu i obejrzenie, jak na czymkolwiek wygląda farba kredowa (naprawdę jeszcze ktokolwiek to guano doczegokolwiek stosuje?), i czy naprawdę chcesz tego dotykać na meblach. I porównać do innych rodzajów farb, już nie mówię o lakierach (bo ich położenie w warunkach domowych na stojących meblach, tak by dobrze to wyszło, to nie lada wyzwanie)
@hrumque: w którym markecie mogę obejrzeć jak wygląda farba kredowa na różnych powierzchniach? Byłam w lerła merlę, tam nawet próbki na zwykłej płycie gipsowej nie było :/
Byłam w lerła merlę, tam nawet próbki na zwykłej płycie gipsowej nie było :/


@obsess: no to musisz się wybrać do jakiegoś skansenu PRL, bo tego chyba już naprawdę nikt nigdzie do niczego nie używa. Taki hint - kredówka, jaka by nie była kolorowa (bo się dodaje do niej barwniki) to jest po prostu biały proszek kredowy z ciekłym klejem, jak klej zaschnie... to zostaje proszek. Jak potrzesz to, to brudzi
@hrumque: tak, czytałam, że brudzi, że trzeba później zalakierować i takie tam, znalazłam poradnik w internecie, trafiłam na stronę którą wysłała mi @Przedwczesny_pogrzeb, ale chciałam tylko dostać jakieś zdjęcie od mirka, który to robił i jest w stanie wysłać mi zdjęcie takiego mebla ze swojego własnego domu. Już wiem, że jesteś na nie, że Ci się to nie podoba, że brudzi, że nikt już nie używa farby kredowej i generalnie