Wpis z mikrobloga

Hej mirki halp. Odpowietrzalem wczoraj hamulce w mtb, model xt 775. O ile przedni mi się udało zrobić dobrze (jest twardy, szybko łapie tarcze) tak tylni reaguje w połowie zakresu klamki. Nie było już żadnych baniek powietrza w rynience ani w rurce od zaworka, pivoty też zamykalem żeby się pozbyć powietrza. Jak patrze na ruch tloczkow to jest od razu, natomiast nie miałem wcześniej tarczowek więc zapytam, czy tylni hamulec ma większy prześwit na klocki? Czy podkłada się jakieś dystansowki albo mogą to być aż tak zjechane klocki? Halp
#rower #mtb
  • 12
@krzysiekdw. Nie. Zaciski są identyczne z przodu i z tyłu. A klocki same ustawiają prześwit w miarę zużycia, to największa zaleta hydraulicznych hamulców. Możesz poszukać na klamce regulacji free stroke.
@Bialy_Mis
@dran2 znalazłem i odkrecilem na maca, odrobinę pomogło. Nie wirm może jednak jeszcze gdzieś jest powietrze nie wiem. Spróbuję w takim razie odkręcić hamulec, popular powracać wstrząsnąć może jeszcze coś wyjdzie. Dzięki
@restofme: @KuliG: @Bialy_Mis: @dran2: Hej dzieki wszystkim za porady, udalo sie!
Kupilem dzisiaj nowe klocki, zmienilem i bylo bez zmian. Ale cos mnie ruszylo i po zdjeciu klockow nacisnalem kilka razy klamke, wysunalem troche tloczki i wsadzilem klocki na nowo. Na poczatku troche ocieraly o tarcze, ale zacisnalem klamke mocnej pare razy, odkrecilem i na zamknietej klamce przykrecilem zacisk i przestalo. BTW magiczna srubka "free stroke" rzeczywiscie cos