Wpis z mikrobloga

W czasach mojej pierwszej młodości byłem w posiadaniu kilku komiksów pt Myszka Miki (albo Mickey Mouse, nie pamiętam już). Było to z grubsza to samo, co późniejszy "Kaczor Donald". W jednym z zeszytów które posiadałem była 1. część komiksu pt Ucieczka z Alkatraz (lub coś w deseń). Miki i Goofy jako detektywi trafili do Alkatraz jako więźniowie celem rozwiązania tajemniczej ucieczki z tegoż więzienia. Niestety do tej pory nie udało mi się namierzyć kolejnych części komiksu a jest to już chyba ostatnie zadanie z mojej dziecięcej TODO listy ;). Ma ktoś jakiś skan, namiar na archiwum online lub posiada ten komiks? Wybawcę obsypię złotem.

Może kogoś oświeci jeśli opiszę co się działo w 1. częsci:
Miki i Goofy łodzią przypłynęli na wyspę na której znajdowało się więzienie. Byli tam oczywiście incognito i zdaje się, że niewiele osób z obsługi więzienia wiedziało, że nie są zwykłymi więźniami. Po zamknięciu w celi zaczęli się integrować ze współwięźniami, którzy na przemian wypowiadali jakiś numer i śmiali się. Okazało się, że wypowiadana liczba jest numerem dowcipu, które wszyscy już znali na pamięć. Goofy próbując dołączyć do zabawy rzucił liczbą 100 mimo to nikt się nie zaśmiał, gdyż, jak mu wytłumaczono, nie liczy się tylko liczba ale także sposób jej wypowiadania. 1. część kończy się w momencie gdy więźniowie idą spać. Miki odkrywa wtedy, że do cel wpuszczany jest gaz.

#komiks #komiksy #myszkamiki trochę #nostalgia i #dziecinstwo
  • 8
  • Odpowiedz
@Kicer86: To było w "Kaczorze Donaldzie", kojarzę ten komiks, faktycznie był w dwóch częściach. Na pewno mam go w piwnicy, a obiecałem jednemu mirkowi skany paru numerów, to ogarnę ci to przy okazji :) Tylko zastrzegam, że to może potrwać, tak już mam ;)
  • Odpowiedz
@karoryfer: Byłem prawie pewny że to w MM, ale mniejsza z tym. Byłbym wielce wdzięczny (no i oczywiście obiecane złoto) jakbyś mi zeskanował. Będziesz pamiętał i nie będę Ci musiał co pół roku przypominać?;)
  • Odpowiedz
@Kicer86: Ogólnie jest w internecie takie archiwum z komikami Kaczora Donalda i tam w wyszukiwarce można wybrać z jakich czasopism, jakich lat ma być wyszukiwany komiks, a nawet kraj/język wybrać. Dalej wyświetlają się skany danego komiksu. Znalazłem to dosłownie ze 2 tygodnie temu, ale zabij mnie, nie potrafię już teraz odnaleźć strony ponownie, trafiłem tam chyba czytając na Wikipedii historię komiksów z Donaldem
  • Odpowiedz