Wpis z mikrobloga

@sicknature: święte słowa, rok temu wprowadziłem się do mojego małego domku,96m użytkowej + 20m2 garażu. Przyjaciele stawiają domy po 180m2 a w zimę płacz że tysiak mało miesięcznie na ogrzewanie. Nawet mi ich nie żal. Mnie cały sezon na ekogroszku + drewno bo taki mam piec, z ciepłą wodą kosztował 2 tysiące :D nie mówiąc o kosztach budowania i wykończania. Ale zastaw się a postaw się.
  • Odpowiedz
@idl3r: Mieszkałem w domach 220 mkw i 130 mkw. Myślałem, że ten drugi starczy, ale się przeliczyłem :) Faktem jest, że my mieszkamy w piątkę, ale nawet na 2 osoby 100 moim zdaniem to totalne minimum, zwłaszcza że koszty byłyby praktycznie te same. Ale dom zawsze można zmienić ;)
  • Odpowiedz
@WarsDman: O ogrzewaniu waćpan nie piernicz, bo aż mnie nosi jak wysł#!$%@?ę takie głupoty sprzed 20 lat. Ja mam 350m2 grzanej powierzchni i grzanie zimą kosztuje mnie 1800-2000 zł i to bez kombinowania i dogrzewania drzewem. 24 stopnie w całym domu bo lubię ciepło. Więc zarówno Ty jak i Twoi znajomi spierdzieliliście temat na etapie budowy Januszując na ociepleniu, bo przecież "Panie, 10cm styro wystarczy"

P.S. Nikomu nie będę mówił,
  • Odpowiedz
@Perlo: Też tak kiedyś mówiłem, ale z wiekiem coś się jednak zmienia i w "pokoju rozrywkowym" w ogóle nie siedzę :) Życie toczy się jednak w salonie. Góra to tak naprawdę tylko sypialnia.
  • Odpowiedz
@JarosG: o czym Ty mowisz, mam taki steropian jaki jest w projekcie, 15cm grafit z tym dziwnym fi poniżej 0,38 czy jakoś tak. O lepszych parametrach już nie bylo.mostki cieplne sprawdzone kamerą i uszczelnione do minimum. Nie mow mi ze 2 tysiace starcza na ogrzanie domu 200m bo to szczery żart.
  • Odpowiedz
@WarsDman: Mam Ci faktury na zakup pokazać? Zużywam rocznie 4-4,5t groszku 23J kupowanego za mniej niż 600 (ostatni niecałe 580) zł/t w LM. Z tego 1 tona idzie w ciągu 6 miesięcy ciepłych na CWU. Czyli 3-3,5t idzie zimą w tym niechby 0,5 tony na CWU.
W tym roku (dość zimna zima, centralna Polska) wrzuciłem do kotłowni 3,5t groszku (więcej mi się nie mieści) + 200 do podajnika. W tej
  • Odpowiedz