Wpis z mikrobloga

Mam jutro rozmowę kwalifikacyjną na programistę w banku.
Czy jest na sali ktoś kto pracuje jako #programista w banku? Czy dla działu IT w banku obowiązuje #dresscode? Wiadomo że w dresach na rozmowę nie pójdę, ale zastanawiam się czy koszula wystarczy czy musi być garnitur?

Forma umowy jaką mi zaproponowali to:
a) 1/16 etatu + umowa o dzieło
b) #b2b

Co się bardziej opłaca? Wydaje mi się że B2B ale chętnie usłyszę jakieś opinie od #programista15k
Czy na B2B powinienem doliczyć jakiś dodatkowy % do wynagrodzenia z tytułu "ryzyka"? W sensie nie chroni mnie wtedy kodeks pracy, a grozi mi użeranie się ze skarbówką.

Jeżeli ktoś pracuje jako programista w banku, ale nie chce się przyznawać na tym portalu ze śmiesznymi obrazkami to proszę o kontakt na PW.

#rozmowakwalifikacyjna #banki #programista #programowanie #rekrutacja
  • 12
@Snuff oczywiście że jak b2b to musisz doliczyć
a) podatki po swojej stronie
b) urlopy
c) chorobowe
d) jakiś dodatkowy bonus
Co do o za dziwaczne wymysł z 1/16 etatu i umowa o dzieło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Yahoo_:
No tak, mam świadomość tego że podatki są po mojej stronie.
Urlopy raczej będę miał zapisane w umowie.
Chorobowe? Tego chyba w umowach nie ma/nie będzie. W jaki sposób to powinienem doliczyć?
Średnia ilość dni na chorobowym przeciętnego polaka x stawka dniowa?

d) jakiś dodatkowy bonus


Właśnie o to pytam. Czy jest jakiś nieformalny zwyczaj odnośnie tego ile powinno się doliczyć takiego dodatkowego bonusu? 10%? mniej? więcej?
@Snuff: bank Ci zaproponował 1/16 etatu + uod czy pomiędzy bankiem, a Tobą będzie jeszcze jakiś pośrednik? Ciekawe co to za bank, że bawi się w takie hybrydy?
@snuff pracuje w jednym ze szwajcarskich, wiem też że w holenderskim sytuacja jest bardzo podobna:)
+ jest o tyle, że nie zawsze jest co do roboty i można dobrze zarobić.
@Snuff: u nas w garniakach chodzą menadżerowie - programiści raczej na luzie.
Dopytaj się o te różne formy zatrudnienia - z 1/16 etatu spotkałam się raz (ale nie ja tak byłam zatrudniona) i z tego co wiem, chodzi o to, że jako pracownik banku masz dostęp do danych poufnych, jako nie-pracownik nie powinieneś mieć, więc dowiedz się, czy z tą 1/16 nie dostajesz w pakiecie czegoś, czego na b2b byś nie