Wpis z mikrobloga

Rada potrzebna. Lecę stronglifts 5x5 od początku lutego. Maksy sprawdzone przed rozpoczęciem sq 120, dl 140, bp 60.
Progres ciągle był, teraz ściana. Z ławką utknąłem na 57,5/5,5,5,5,4 - trzeci trening, co nie poszło do końca. Żołnierskie (zaczynałem od samej sztangi) dzisiaj jedna seria 42,5x5 i dalej ściana.
Regeneracja dobra, domsów nie odczuwam, micha dopięta na 2-4g B/kg i >3000kcal, 4kg w górę poszło.

Do sedna - czuję się już wykończony przez te siady. Z jednej strony w głowie siedzi, że zaraz pyknie te 120/5x5, ale upośledza mi to pozostałe boje z treningu na trening. w BP wychodzi na to, że powinienem zrobić deload, żołnierskie powtórzyć, a do siadów dołożyć...co robić?
Najchętniej zmniejszyłbym objętość w przysiadach, tj. na jednym treningu dodać te 2,5kg 5x5, następny pominąć, a na trzecim powtórzyć poprzedni ale 1x5. Tylko czy ma to sens czy trzymać się sztywno apki.

#mikrokoksy
  • 8
@shymon: mi na ohp zawsze pomagał deload. Zresztą w ogóle zawsze mi pomaga deload :D ściana, regres, pchanie na wariata kosztem techniki - deload. Mija tydzień dwa i ścianę mijam nawet nie wiem kiedy. Robię FBW 5x5 a nie SL ale to chyba nie ma w tym wypadku większego znaczenia. Spróbuj, co Ci szkodzi. Ta ławka trochę mało. W FBW już bym ją czymś na jakiś czas zamienił ale w SL
@florekflorek: Czyli trzymać się dalej planu? Ławka słabo, ale znalazłem przyczynę czemu nigdy tej 60 pokonać nie mogłem i teraz powoli idzie. Łopatek nie ściągałem razem, dlatego po BP zawsze miałem kwas na barkach i tricepsie, a na klacie 0. Śmieszne, że robiłem kiedyś np. max 50x5, a wyciskając hantlami szło po 25kg na rękę i to na skosie.
No, ale już technika lepiej i czuję klatkę przynajmniej podczas treningu
@shymon: może po prostu zrób deload w siadach jak Cię to tak wykańcza? potraktuj to jako pracę nad poprawą techniki na lżejszym ciężarze
@shymon Kiedy wszyscy mają problem z płaską, a w sq idą jak burza. Ale ty masz odwrotnie i jest ci smutno, bo to na sq najbardziej ci zależy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Gr1mek: mam gen do nóg po prostu...chociaż duży progres kiedyś w sq zrobiłem jak wszedłem na typowo trojbojowy trening, gdzie po 2 repy tylko szedlem.
Zresztą jak ktoś się dowie, że cwiczysz to slyszysz "ile ma klate", a nie "ile siadasz?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)