Wpis z mikrobloga

#wykoptribanclub #szosa

Jak wiecie kupiłem ostatnio tribana 540 i miałem obawy co do opon. Spełnił się mój najczarniejszy scenariusz na jednej z oponek mam babola (jakas wada fabryczna) jak jadę na super asfalcie czuje bicie na pośladach takie lup lup lup ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Że wszystko co miałem władowałem w tego Tribana wiec nie stać mnie na nowe opony......... jutro jadę do przyszłej nowej pracy obgadać szczegóły zatrudnienia (wiec przy najlepszym scenariuszu to na początku maja dostane pensje)
ale mam bony do #decathlon na zawrotna sumę 110 czy tam 120 zl

i wychodzi ze dostępne modele u mnie w rejonie są takie

https://www.decathlon.pl/opona-szosowa-randonneur-700x28-id_8303019.html

zawsze chciałem zobaczyć jak to jest jeździć na 700x 28 ale to co tutaj wrzuciłem to chyba trekingowe opony, które waza pol kilo a zapewne i więcej. Istnieje jeszcze prawdopodobieństwo ze jak bagiety mnie zatrzymają i skapną się ze w szosie mam trekingi to raczej będzie sztum.......

https://www.decathlon.pl/zestaw-opon-szosowych-dynamic-700x23-id_8176381.html

tu jakie miczeliny 700x23 nigdy nie jeździłem na 23 i swoje ważne nie wiem czy to będzie dla mnie komfortowe

https://www.decathlon.pl/opona-szosowa-resist9-700x25-id_8342353.html

no i tutaj coś marki btwin zwijane(nigdy nie miałem zwijanych, zawsze budżetowe najtańsze opony)
pomijam ze w 3 rożnych miejscach w opisie jest rożna waga tpi itp itd
ale ktoś tam walnął komentarz ze cala zimę przejedzil na nich i wytrzymały.
Tutaj wspomnę ze continetale ultra sport na których był arturek nie przetrzymały zimy, kamyczki piach czy co tam było sypane w zimę poharatały je ze przez godzinę zawsze musiał cały ten syf z tych continetali wydłubywać.......

wiec moje pytanie co brać? zaznaczam ze to opcja na miesiąc/2 miesiące
pierwsza wyplata i nie będę żałował na gumach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co brac

  • trekingi 700x28 25.0% (3)
  • miczeliny 700x23 nic lepszego nie dostaniesz 41.7% (5)
  • bierz btwiny i modl sie zeby wytrzymaly do maja 33.3% (4)

Oddanych głosów: 12

  • 18
@antykosmos o nic nie chodzi xd po pierwsze to są oficjalnie szosowe opony. Triban 100 to ma dopiero "trekkingi" 32 z bieżnikiem. A po drugie to nie ma regulacji prawnych dotyczących opon rowerowych xd ale gdyby były to kisne na samą myśl o jakichś kontrolach policyjnych i srogich mandatach za 2mm zbyt szeroką oponę xd
@dzester: i co wybrałeś? ja na twoim miejscu chwytałbym najtańsze aby z deca aby dojeździć a samą oponę bym wysłał na reklamacje. Nie musisz wysyłać całego roweru. Jak zrobiła się gulajka ( ͡° ͜ʖ ͡°) to pewnie uznają
@galonim: opcje 3 wybralem :) zwijane btwiny :)
jestem przyzwyczajony do bieżnika ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do opon i gula komu chcialoby sie o 50 zlotych reklamowac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
rozumiem jakby to byla rama czy cos ....... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzester: ja bym reklamował. Wysyłasz im zdjęcia na mejla i dostajesz wstępną odpowiedź. Wtedy kurier po ich stronie, do ciebie należy tylko spakowanie paczki. Zawsze to 50zł zwrócą ci z nowego zakupu albo dadzą nową, tak więc będziesz miał zapas w razie W. Z decem bardzo szybko i sprawnie załatwia się reklamacje