Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem z biedorodziny jak nikt inny, Chcialbym rozwijac swoje zainteresowania o komputerach i uczyc sie programować, Ale nie moge. Dziele jeden ch*jowy komputer z rodzenstwem, Mieszkam w jakims gówno bloku w pokoju, w ktorym sam ledwo bym się pomiescil,A muszę go dzielic z rodzenstwem. Tutaj nigdy nie ma pienędzy na nowy komputer, telefon czy nawet buty, Przyglądam się rówieśnikom zazdroszcząc im tego, Ze ich rodzice mogą sobie pozwolic na auto, salon czy komputer dla ich pociechy...Mam #!$%@? dziecinstwo, nigdy nie bylem na wakacjach, nigdy nigdzie na feriach, nie dostaje prezentow na urodziny oraz w inne święta, Musze sprzątac dom z rodzenstwem bo rodzice caly dzien w pracy. Zawsze gdy porównuje moje zycie, z zyciem moich rówiesników ze szkoly...To za każdym razem chce mi sie plakac. Wiem ze nie bede mial nowego komputera dopoki sam sobie na niego nie zarobie, A nie wiadomo czy bede mial na niego pienądze, Bo na studia nie pojde..Moja rodzina nie ma kasy, Bez wsparcia finansowego wyląduje pewnie jako kasjer na orlenie i będę żyl tak jak moi rodzice, nie czerpie w ogóle radosci z zycia...

Jest takie przysłowie "Pieniądze szczęscia nie dają" , Ale zazwyczaj powtarzają to sobie ludzie bez pienędzy.
Mi pieniądze dają szczęście, Choć ich nie mam. To widze jak to jest mieć pieniądze, Zresztą kto sie nie cieszy kiedy znajdzie 10 złotych na chodniku?

Chcialbym czasami zasnąc i śnic o zyciu, gdzie pienędzy nie brakuje..I sie nie obudzić

#oswiadczenie #zalesie #smutek #zal #bieda #pieniadze #polska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Shyvana
  • 22
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Od kiedy potrzeba super sprzętu do początkowej nauki programowania? Amige macie?
2. Wielu ludzi dzieli komputer z rodzeństwem, po prostu z nimi porozmawiaj i ustalcie grafik użytkowania.
3. Każdy ma obowiązki domowe.
4. W jaki sposób bieda w domu przeszkadza w studiowaniu? 4/5 studentów wyrywa się z takiej biedy, idą na studia zaoczne, pracują w tygodniu, mieszkają w akademiku albo w wynajętym pokoju i pracują na swoją przyszłość.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wakacje się zbliżają, do nauki programowania nie potrzebujesz kosmicznej maszyny. Dorób sobie i pracuj nad sobą zamiast się użalać. Studiów wcale dziennych nie musisz robić... jest trudniej ale witamy w dorosłym świecie, mnóstwo ludzi zapierdziela w tygodniu w pracy a w weekendy na uczelni i daje radę...
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? głupoty. Sam jestem z biednej rodziny i jeśli chcesz swojego kompa tzn zestaw to do nauki programowania wystarczy ci 100 zł i to nie jest żart.

Mój pierwszy komp to był stary pentium 1 i kompilator do c++ śmigał jak należy (to że byłem głupi i się nie uczyłem za gówniaka to swoją drogą)

http://allegro.pl/zestaw-komputer-core-2-duo-1-5gb-160gb-17-l75-i6693553933.html

masz na nim win xp i cały zestaw. Jeśli ci zależy to zarobisz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: może idź pracy? Wiem, że bez kasy nie jest łatwo w życiu, ale niestety tak trafiłeś i musisz nauczyć się radzić sobie z sytuacją, w której przyszło ci żyć tak. Nie mówię, że będzie łatwo, inni mają pewnie łatwiej, ale patrzenie na życie tylko przez pryzmat kasy jest trochę słabe. Przestań się nad sobą użalać, tylko coś z tym zrób.

U mnie w domu też się nie przelewało, całe dzieciństwo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wspólny, mały pokój z rodzeństwem, ciasne mieszkanie w bloku, jeden komputer na kilka osób - może wyda Ci się to nieprawdopodobne, ale w takich warunkach dorastała większość obecnych programistów. I było to jeszcze całkiem niedawno uważane za warunki normalne.

Brak wakacji, ferii, prezentów - to już gorzej, fakt. Ale o ile ma to wpływ na Twoje samopoczucie, to nie ma wpływu na to, czy możesz uczyć się programowania, czy nie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli nie mieszkasz na wsi to praktycznie w każdej bibliotece miejskiej są komputery z dostępem do internetu, można też korzystać z czytelni akademickich/biblioteki uniwersyteckiej nawet jeśli nie jesteś studentem (wystarczy dokument, legitymacja szkolna, cokolwiek)
  • Odpowiedz
Lepsza praca na takim Orlenie niż siedzenie i marudzenie jak to źle i niedobrze. Mieć kasę a jej nie mieć, no sorry. Mi rodzice też nigdy nic nie kupowali, z resztą temat rzeka. Na wszystko musiałam zarobić sama
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest bait i pasta w jednym , ale gdyby naprawdę ktoś miał problem podobnego kalibru to radzę zacząć od znalezienia jakiejś roboty , nie chodzi odrazu o kasę ale o przyzwyczajenie się do pracy i nauczenia się szukania dobrych prac oraz szanowania się w robocie to doprowadzi do szybkiego wskoczenia na jakiś poziom , aha i najważniejsze to nie zaniedbuj relacji ze znajomymi , bo to że wydaje ci
  • Odpowiedz