Wpis z mikrobloga

  • 28
Wg przepisów budowlanych z tego co pamiętam musi być coś ok 1,5 miejsca parkingowego na mieszkanie. Deweloperzy nie mogą zrobić mniej. Liczone są wszystkie miejsca (hala garażowa, miejsca naziemne prywatne, ogólnodostępne i dla niepełnosprawnych). Problemem nie jest brak miejsca tylko zbyt duża liczba samochodów. Coraz częściej ludzie chcą zaoszczędzić na kasie i kupują mieszkanie bez miejsca postojowego. Kolejna sprawa,że coraz więcej ludzi ma 2,3 lub 4 auta na mieszkanie. Znam przypadki gdzie
  • Odpowiedz
@demimka mowilem o tym nie raz, ze nowe osiedla sa za ciasne. Mimo ze budowane sa parkingi podziemne, nie przewiduje sie miejsc parkingowych pod blokiem. A pod blokiem musza zaparkowac Ci ktorzy nie maja miesca w podziemnnym, goscie mieszkancow, klienci lokali uslugowych... ogolnie dramat. Osiedla z komuny sa bardziej przestrzenne.
  • Odpowiedz
@qualin: żadne cebulactwo bo skoro nie ma tych miejsc wystarczająco to nic nie zrobisz. Pora zrozumieć, że nie można liczyć, że rodzina ma 1 auto a połowa mieszkańców żadnego! W obecnych czasach normą jest posiadanie przynajmniej 2-3 samochodów na rodzinę...
Trzeba więc miejsc parkingowych przy nowych blokach na tyle aut, a nie z wymogiem 1,5!
  • Odpowiedz
  • 12
@NamietnyDzwigowy nie zgodzę się. Jeżdżę do rodziców do małego miasta ok 20 tys mieszkańców. Mieszkają na osiedlu z wielkiej płyty. Wieczorem nie ma gdzie zaparkować. Pełne parkingi, trawniki i chodniki. Jeżeli chcesz aby deweloper budował parkingi dla 3 aut na mieszkanie to będziesz mieszkać na jednym wielkim parkingu. Auto to dobro luksusowe nie przedmiot niezbędny do codziennego funkcjonowania.
  • Odpowiedz
@demimka: Nie narzekaj.. zawsze możesz mieszkać w blokach z lat 70-80. Ostatnio z nudy ( szukając miejsca żeby zaparkować) policzyłem ze na 4 bloki 144 mieszkania każde, przypada uwaga 61 oficjalnych miejsc parkingowych. Daje to 1 miejsce parkingowe na 9,4 mieszkania :D Próby parkowania na chodniku kończą się odwiedzinami SM, ofc jest płatny parking strzeżony.. ale nie życzę nikomu #!$%@? prawie 1km z siatkami z zakupami.
  • Odpowiedz
@demimka: a podasz dokładnie nazwę osiedla? Bo trochę nie chce mi się wierzyć, że faktycznie na 300 mieszkań jest 100 miejsc podziemnych. Może wydaje Ci się, że to hurr durr zmowa deweloperów budują co chcą, ale są plany zagospodarowania, jak nie ma to są decyzje o warunkach zabudowy, i to nie jest tak, że deweloper idzie do urzędu mówi "budujem blok", urzędnik mówi "budujta" i lecą z inwestycją. Sytuacje, gdzie
  • Odpowiedz
@demimka: Zgodnie z zaleceniami programu parkingowego dla Krakowa z 2012 r. (nie znalazłem innego dokumentu) zalecana liczba miejsc parkingowych w zabudowie wielorodzinnej poza Śródmieściem to 1.2 miejsca postojowego na mieszkanie. Aczkolwiek dokładny wskaźnik określany jest w WZ bądź planie zagospodarowania przestrzennego, także trudno mi powiedzieć, jak to się w rzeczywistości przedstawia. Oczywiście wskaźnik na pewno określa wszystkie miejsca, nie tylko te podziemne.

Link do pogramu
filipetrus - @demimka: Zgodnie z zaleceniami programu parkingowego dla Krakowa z 2012...

źródło: comment_Om3z1639PK34I6iUTT4ARXLJtkr87r5d.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
U nas w ogóle maja dziwny zwyczaj. Mały parking za bramą wjazdową i jak nie ma miejsca to ludzie po prostu... zastawiaja inne samochody. I zostawiają za szyba karteczkę z numerem telefonu. Ok, spoko, chociaż ten numer jest, ale dla mnie to i tak niepoważne. Jak potrzebuję nagle albo w nocy wyjechać to mam dzwonić i czekać aż jaśnie pan zejdzie przeparkować?

Najlepsze jest to, że mieszkam tu od 2 lat jakoś
  • Odpowiedz
  • 1
@beniu89 chodziło mi o to,że nie potrzebujesz samochodu żeby normalnie funkcjonować. Jest komunikacja miejska, taksówki itp. Więc auto to nie jest przedmiot pierwszej potrzeby bez którego nie można się obejść.
  • Odpowiedz
@demimka problem leży gdzie indziej. Na swoim przykładzie. Na moje mieszkanie przypada miejsce parkingowe. Tylko że mieszkanie wynajmują 3 obce sobie osoby i każdy z nich ma samochód. Na dużym osiedlu takich mieszkań jest kilkanaście, szczególnie w słoikowych miastach. Możesz mieć w bloku 50 mieszkań ale to nie znaczy że jest tam 50 rodzin z samochodem.
  • Odpowiedz
@demimka: właśnie zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego buduje się jedno miejsce na jedno mieszkanie (łącznie z podziemnymi).

Problem w tym, że na rodzinę przypadają średnio prawie 2 samochody
  • Odpowiedz
jeśli nie zapewnią przynajmniej takiej samej ilości miejsc parkingowych jak przewidywana ilość mieszkań


@demimka: oni by chętnie to robili, tylko praktyka pokazuje, że potem ludzie nie chcą takich miejsc wykupić
  • Odpowiedz
@demimka: przemyśleli wszytko. W przyszłości auta poznikają z osiedlowych parkingów, bo będą nocować poza miastem i przyjeżdżać na zawołanie( ͡° ͜ʖ ͡°) Na razie jezdzije komunikacją miejską i czekaj na autonomiczne pojazdy
  • Odpowiedz