Wpis z mikrobloga

Całe życie jeździłem na bmxach, nigdy nie miałem większego roweru. Chcę kupić MTB, myślę że odpowiedni rozmiar kół to 27.5, ramą chyba 19 na 178cm. W oko wpadł mi Scott Aspect 770, chyba najbardziej budżetowy rower od tego producenta, ale wszystko byłoby wymieniane na bierząco. Stad pytanie, czy znajdę dobre części do tej ramy w przyszłości?
Będę nim robi jakieś 15km dziennie po drogach rowerowych, dziurach i drogach polnych, lasy i ekstremalniejsze zjazdy nie wchodzą w gre.
Wybrałem Scotta bo mam sklep i serwis obok mieszkania.
Warto się w to pakować?
#rower #mtb
  • 8
@Mankitifika: rowery nie są tanie, podejrzewam że i firmowy serwis też się ceni.

Jeśli Ci się podoba - to urwać cenę w porównaniu do katalogowej i jak coś padnie zmieniać na lepsze, albo i od razu zrobić podmianę i sprzedać nowe.

I nie wiem czy do jazdy o której piszesz nie będzie lepszy jakiś cross na kołach 28.
@Mankitifika Nie. Aspect jest niekompatybilny z dobrymi częściami już dziś, a będzie gorzej. Dotyczy to szczególnie kół 27.5 które pojawiły się na rynku razem ze stożkowymi główkami ramy przez co nie ma na rynku żadnych dobrych widelców kompatybilnych z tą ramą.
Będę nim robi jakieś 15km dziennie po drogach rowerowych, dziurach i drogach polnych, lasy i ekstremalniejsze zjazdy nie wchodzą w gre.


@Mankitifika: Twój opis wskazuje, że bardziej szukasz roweru crossowego a nie MTB.