Wpis z mikrobloga

#prawokonsumenckie #prawo #reklamacja #rekojmia
Czy w przypadku gdy kupiłem produkt używany i jestem w posiadaniu dowodu zakupu(paragon+faktura) to nie ma przeciwskazań aby korzystać z rękojmi?
Wysyłając ma gwarancję do producenta nie wykryli wady, która w sposób znaczący uniemożliwia mi użytkowanie(z telefonu, po dłuższej pracy na baterii wyłącza się i po ponownym uruchomieniu pokazuje 0%), więc najrozsądniej z nagraniem video będzie przekazać to do sklepu i albo dostać nowy telefon albo zwrot pieniędzy.
  • 12
@Adams_GA: Od sprzedawcy który był sprzedawcą pierwotnym(czyt. znanej sieci sklepów), od osoby od której kupiłem(osoby prywatnej) wiem że mogę, lecz respektowanie tego będzie uciążliwe.
@Unbeliev: to nie możesz, musielibyście dokonać cesji praw z rękojmi z osobą od której kupiłeś, pytanie tylko czy pierwotny sprzedawca w ogóle daje o to #!$%@? i czy to sprawdza, ale w przypadku sporu sądowego Tobie uprawnienia nie przysługują
@ripp1337: Telefon wysłalem we własnym zakresie na gwarancję, ale idą bardzo w opór sami sobie nie czytając to co ja piszę tylko robią co im wygodnie i po tygodniu odsyłają "bez usterek".
Niemniej rozważałem rękojmię przez sklep, lecz nie byłem pewien swych praw.
@mariusz5891: Wysyłanie wpierw na gwarancje było błędem, najlepiej korzystać z prawa rękojmi gdyż na absurdalnej argumentacji gwarancji opierają swoją odmowę.
Telefon został sprzedany z zaznaczeniem o istotności wady.
@Unbeliev Źle się wyraziłem, chodziło mi bardziej o możliwość skorzystania z rękojmi w sytuacji gdy nie kupiłem sprzętu bezpośrednio ze sklepu tylko od osoby fizycznej która wcześniej nabyła go w sklepie...