Wpis z mikrobloga

Cześć,

Dziewiąty odcinek kursu programowania i tworzenia aplikacji z użyciem języka C# i plaftwormy .NET Core został właśnie opublikowany - we wpisie na blogu znajdziecie trochę teorii, odnośników oraz informacje odnośnie tego, co się pojawi w odcinku nr 10. Wszystkie materiały są dostępne do pobrania tutaj.
Repozytorium z kodem źródłowym apliakcji jest dostępne na GitHub.

Na start oczywiście Q&A, a następnie przechodzimy do tworzenia docelowej aplikacji, rozpoczynając przez omówienie pomysłu i organizacji pracy, a kończąc na tworzeniu pierwszego kodu i kontrolera w API. Dodatkowo, na sam koniec luźne rozmowy na tematy okołobranżowe - rozmawiamy z Patrykiem jak uczyć się samodzielnie programowania.

Aby nie przegapić kolejnego odcinka, po prostu obserwuj tag #akademiaspetza.
Najlepiej oglądać w wersji 4K.

#programowanie #programista15k #programujzwykopem #naukaprogramowania #informatyka #dotnet #dotnetnews #csharp #spetz
spetz - Cześć,

Dziewiąty odcinek kursu programowania i tworzenia aplikacji z użyci...
  • 7
@spetz: Bardzo przyjemnie się oglądało ten odcinek. Ostatnie, wiem że potrzebne, ale trochę nudne się wydawały.
Dzisiaj konkretnie, z odpowiednią ilością teorii. Sam projekt ciekawy - gratuluje pomysłu na aplikacje! Co do frond endu tej aplikacji - myślę, że jednak warto zrobić chociaż jeden przykładowy moduł, żeby część początkujących zobaczyła "z czym to się je".

I jeszcze jedno - nie myślałeś o zmianie konwencji nazewnictwa odcinków? Aktualne tytuły mówią niewiele, trafiasz
@lmateusz dzięki front niestety prawie na pewno odpada, bo nie mogę nagle wskoczyć w zupełnie​ nowy temat bez tłumaczenia podstaw - za to jest to może i pomysł na kolejny kurs :).
Odnośnie wyjścia w świat, to być może nagram kiedyś całość jeszcze raz po angielsku, teraz zmiana tytułów i tak nic nic wniesie, bo jest to na nasz polski "rynek" ;).
@spetz:


A tak serio to mam pytanie co do środowiska. Uparłem się na używanie normalnego Visual Studio i zastanawiam się czy mogę po prostu stworzyć poszczególne projekty wbudowanym kreatorem - w sensie .Api tworzę jako "Web application", a resztę jako "Class library" w kreatorze.

Problem w tym, że nie posiadam wtedy Program.cs, a sam startup i nie do końca wiem jak to poskładać, żeby wszystko hulało tak samo jak u Ciebie.
@kobiaszu: jak masz nowe VS (15 albo i lepiej 17) to jak najbardziej tak, pod spodem to i tak korzysta z .NET Core jeśli wybrałeś taki typ projektu i dostaniesz dokładnie te same pliki, tylko musisz się upewnić, że masz odpowiednią wersję frameworka :).