Wpis z mikrobloga

Ostatnio popularność zaczyna zdobywać propaganda Core o "100 developerach".
Jak wygląda obecna rzeczywistość można zobaczyć tu ->
https://github.com/bitcoin/bitcoin/graphs/contributors?from=2017-02-21&to=2017-03-21&type=c
W ciągu ostatniego miesiąca tylko 16 osób zmieniło cokolwiek, z czego tylko 3 osoby ponad 10 commitów.

Nad Core rzeczywiście bez przerwy pracuje kilku developerów, reszta coś zmieni od święta - jak w typowym projekcie open source.
#bitcoin
  • 12
@megaloxantha: Gorzej niż w typowym open-source. Commitują głównie ci, którym za to płacą (BlockStream) i to oni maja ostateczne słowo w kwestii co wejdzie do release'a.

Ogólnie to bardzo dziwna sytuacja, gdy rozwój projektu, który jest promowany jako konkurencja dla banków, jest finansowany przez największe banki (AXA) ( )
No i nie zapominajny że taki Roger Ver ma zapewne co najmniej 100k btc, jakieś 3 lata temu miał 300k, trudno powiedzieć ile najwięksi minerzy ale też bardzo dużo. Razem spokojnie może dojść do miliona btc. Jak przewidujesz cenę corecoina jeśli wszystko wyprzedadzą po forku pow?


@megaloxantha: ja myślę, że Corecoin $3k a rogercoin $0 pod koniec roku. Zgadzasz się z tym?

Rynek już daje nam znać jak bardzo boi się
@adrix: Przepraszam, moja wina, skrót myślowy i trochę ignorancja.

Nie bank, a instytucja finansowa posiadająca wiele różnych banków i biur inwestycyjnych na całym świecie, której prezes jest członkiem Grupy Bildberg. Fakt, nie mieliby nic do stracenia w razie reorganizacji światowego porządku monetarnego.
@pawlo74:

na koniec powiem tylko, że nie uda ci się odkupić taniej nie oszukuj się.


W przeciwieństwie do ciebie nie traktuje kryptowaluty jako piramidy finansowej, tylko jako... uwaga... waluty. A waluta służy do transakcji.
W historii świata było wiele piramid finansowych i zawsze na nich ktoś zarobił, ale lepiej trzymać się od nich z daleka.
@megaloxantha: oczywiście to jest twoja nadinterpretacja, a podążając tym topem myślenia to każdy system finansowy można określić jako piramida a największą i najbardziej rabującą ludzi są waluty narodowe, których kreowanie nie jest niczym ograniczone czyli inflacja w nieskończoność. Ostatni etap takiej piramidy to hiper inflacja i utrata wartości. Obserwujemy to od lat np. w republice weimarskiej, ostatnio Zimbwawe czy teraz Wenezueli.

Co w Bitcoinie jest wspaniałe to jego nieinflacyjny charakter dzięki,
@pawlo74:

jeżeli chodzi o ekonomię po tym jak kupiłeś eter fiata


i co jeszcze zrobiłem? ciągle się dowiaduje czego to nie zrobiłem albo zrobiłem od ciebie.

A inflacja w eterze jest pozytywna, bo przenosi koszt utrzymania sieci na wszystkich. W bitcoinie koszt obsługi sieci jest niesprawiedliwie zrzucany na osoby dokonujące transakcji.
@megaloxantha: jeżeli nie ethf to jakiegoś alta a jeżeli nie zamieniłeś na alty to zamianę na fiata pozostawiam bez komentarza bo to jest już szczyt głupoty. Właśnie dlatego będąc od 2011 roku w bitcoinie nie jesteś jeszcze milionerem a biedakiem bez kasy, który sieje dezinformację i kłamliwą propagandę na wypoku. Gdybyłbym nawet studentem bez kasy tak jak ty twierdzisz, że byłeś to zapożyczyłbym się po uszy i kupił bitcoina. Żałosne, szczerze
@pawlo74:

nie jesteś jeszcze milionerem a biedakiem bez kasy


Kolejna rzecz o której się dowiaduję

Jeszcze jakieś newsy?

zapożyczyłbym się po uszy i kupił bitcoina


Tyle rzeczy byś zrobił i tyle pieniędzy zarobił.
Ale jakoś lata mijają i dalej nic. Ciągle piszesz o kupnie bitcoina za wypłatę, o ile dobrze pamiętam pracujesz fizycznie w anglii?