Wpis z mikrobloga

Związkowy protip na poniedziałek vol. 3

Dbajcie o bycie atrakcyjnym dla siebie nawzajem

Mam na myśli atrakcyjność ogólną. Część osób, szczególnie jakiś czas po ślubie lub w związku z dłuższym stażem zapomina o byciu atrakcyjnym i fizycznie i psychicznie dla drugiej osoby (a potem jest płacz, że on zostawił mnie dla młodszej i chudszej, a ona woli po pracy wracać do kolegi z kaloryferem na brzuchu, a nie do swojego "starego" z bojlerem). Kilogramów przybywa, chęci na poprawę tej sytuacji nie ma za wiele, bo rutyna, mało czasu, trzeba zakupy zrobić, a potem najchętniej z czipsami przed tv. Warto jednak te czipsy jeść raz na jakiś czas i znaleźć chwilę na aktywność fizyczną i zmianę nawyków żywieniowych. Niebieskiemu będzie miło jak jego różowy będzie ważył mniej od niego, a różowy doceni brak mięśnia piwnego :)

Wg mnie równie istotne jest dbanie o atrakcyjność tego co w głowie. O to, by rozmowy jakie prowadzimy w związku nie były jedynie na temat pieluch, rachunków czy tego, kto jedzie jutro do tesco. Warto rozmawiać o wszystkim, dzielić się własnym zdaniem nt. sytuacji w polityce, czytać i dyskutować o ciekawych tematach poruszanych w różnorodnych artykułach, oglądać mądre i rozwijające programy w tv (zamiast jakiejś tam nagiej prawdy, czy co tam teraz ogłupiającego puszczają). Cały czas uczyć się czegoś nowego i dzielić się tym z drugą osobą. Poznawać nawzajem swoje pasje i nowe ciekawostki odnoszące się do nich. Pytać niebieskiego jak działa silnik diesla czy dlaczego nowy Ryzen wprowadził takie zamieszanie na rynku, rozmawiać z różową o jej wolontariacie w schronisku i dlaczego z tym schroniskowym psem pracuje tak, a z innym inaczej. Wtedy jednak w związku jest zupełnie inna bliskość i inny "flow", niż oparte tylko i wyłącznie na przyziemnych, rachunkowych "zwykłych" sprawach :)

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #protipyrozowej
  • 12
@rybsonk: wydaje mi się, może błędnie, że każdy ma jakieś zainteresowania. Może nie od razu wyjątkowo ambitne, ale zawsze jest coś, o czym chce się przeczytać artykuł czy obejrzeć coś na youtubie. Trzeba tylko zapytać i wysłuchać :)
@rybsonk: ten, który uważa, że prawdziwe zainteresowania to granie w grę i czytanie niezależnej powinien szukać drugiej połówki wśród osób z podobnym podejściem do świata, cała reszta ma szansę na normalne życie i normalny związek :D