Wpis z mikrobloga

Nie stoj w kolejce po bilet przy koloseum, podjedź te kilkaset metrow dalej i kup od reki ten sam bilet przy wejsciu na Palatyn (mozna na nim tez zwiedzic Forum Romanum i wspomniane Koloseum, wazny 2 dni)
@garniturowiec: no jak nie wolno? Jak byłem to ludzie trzaskali zdjęcia na całego. Przed grobem są ławeczki a ławeczki są odgrodzone takim drewnianym jakby płotkiem. I ja przed tym płotkiem mam zdjęcie, moja żona również. Robiliśmy ich kilka przez kilka minut, nikt nie podszedł. No chyba, że teraz wprowadzili ten zakaz, byłem tam 1,5 roku temu. Z resztą w bazylice można robić zdjęcia i filmować więc jaki miałoby sens dawać zakaz
@garniturowiec: no to jestem zaskoczony. W pozostałej części bazyliki można robić zdjęcia tak jak do tej pory?
Ja mam trochę filmu z Kaplicy Sykstyńskiej gdzie jest większy rygor pod tym względem. Tam na każdym kroku jest jakiś ochroniarz, który zwraca uwagę głównie na robienie zdjęć i filmowanie. Wyłączyłem w kamerze wyświetlacz, dźwięki a małą diodkę przykryłem kciukiem i nieco sufitu sfilmowałem (wszak to sufit tam jest najważniejszy) ( ͡° ͜