Wpis z mikrobloga

Idzie sezon, więc mam coroczny dylemat, możę motomirki z #motocykle mają jakieś patenty. A chodzi o taką zwykłą rzecz jak higiena motocykla. I w sumie pytanie: Jak i gdzie to robicie?
1. Mycie pod blokiem mimo, że jest to zakazane (np opłukowanie wodą ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
2. Opcja bezdotykówka ze swoim sprzętem - czyli swoje detergenty (troche taka cebula i wstyd ale co zrobić)
3. Myjnie, gdzie myją chłopaki za jakieś 20zł (ale tu bym nie ufał)

Chciałem dla lepszego efektu pobawić się troszkę pianownicą, dlatego pod blokiem / garażem przypał bo pianę po spłukaniu bardzo długo na chodniku widać...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kefas_safek: kilka opcji stosuje: na maly syf to bez wody, ze swoja chemia gdziekolwiek. Wiekszy syf to po prostu bezdotykowa, a duzy syf to pianownica wlasna plus bezdotykowa (wieczorem, zeby sie nikt nie czepial)
  • Odpowiedz
@kefas_safek: nie wiem czy wszystkie są dobre, ale u siebie w mieście znalazłem zajebiaszczą i naprawdę świetnie czyści
a czymś podobnym co Katera podrzuciła to doczyszczam moto w garażu z tego co zostało właśnie :) jakieś resztki owadów itp.
  • Odpowiedz
W garażu... myje w garazu. Mam taki spryskiwacz ogrodniczy jak do nawozów, wiadro, szmaty i irchą... Wodę kupuje w biedrze taka po 5l. Na koniec wyprowadzam sprzętu i zamiatam podłogę na mokro... zawsze czysto, zawsze sucho, zawsze pewnie :)
  • Odpowiedz
@kefas_safek: Nie wiem czy ci sie to przyda ale ja robię tak. Jedna bańka cisnieniowa z Luisa z opcja zmiany strumienia zalana ciepła woda i jedna pianownica z ekologicznym detergentem. Albo staje na kratce ściekowej albo wybieram inne dogodne miejsce. Odpryskuje piana aktywna, odpalam fajkę (ale to nie jest konieczne). Biorę ta druga bańkę spłukuje aktywna pianę razem z syfem. Jak trzeba to na wahaczu i okolicach powtarzam ze szczotka.
  • Odpowiedz
@FLAqMastah: No i za takie coś można teoretycznie 500zł mandatu wyhaczyć... Z tego co wiem to nawet stosowanie ekologicznego detergentu w pianownicy nie zwalnia z oplaty :) No, ale dzieki za info, tez pewnie bede musial albo jakos na partyzanta sobie radzic albo na myjke cisnieniowa podjezdzac i na przypal - wtedy przynajmniej 500 od SM nie dostane ;)

@fotograf_warszawiak: Jakiej pianownicy używasz? z ciekawosci pytam... I pytanie
  • Odpowiedz
@kefas_safek: widze ze o czyms takim jak myjnie samoobslugowe nie slyszales

Tylko wez swoja gabke bo te szczoty rysuja

Potem polutura i wosk
Tylko czarnidlem do op9n nie smaruj bieznika bo przytulisz asfalt ale to
  • Odpowiedz
@Messix: no właśnie nie wiem, czy gdzieś w Łodzi jest taka, żeby można było sobie samemu moto obskoczyć. Na pewno nie w okolicy a jechać na drugi koniec miasta mi się nie chce. Mirko to mirko, można pytać nawet o to, co najlepiej w środę zjeść na obiad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz