Wpis z mikrobloga

#alfaholicy zastanawiam się nad kupnem #alfaromeo i z tego co słyszałem, silniki benzynowe są awaryjne i dlatego chyba okrzyknięto ja królowo lawet. Ale nie o tym, nie jeżdżę zbyt dużo samochodem więc diesel w moim przypadku to mijanie się z celem więc mam pytanie. Czy to faktycznie jest aż taki problem z tym silnikiem brzegiem benzynowym. Zastanawiam się między 159 a Brera. Czy jest w tych modelach jakis silnik który mało awaryjny, jak wygląda z napędem 4x4 w tych modelach. #motoryzacja #kupautozmikro #l
  • 8
@AmokK jak chcesz tanio, to w 159 był oplowski 1.8 na pośrednim wtrysku - założysz bez problemów LPG. 1.75 tbi ma nasza policja, fajna jednostka, dynamiczna i względnie oszczędna. I na końcu masz 3.2, jednostka gdzieś z Australii, ma moc i moment, ale jest też bardzo ciężka i spala relatywnie dużo. Ma bezpośredni wtrysk, gazu nie założysz. 4x4 to napęd stały, realizowany torsenem, pozwala pomachac tyłem, a i z niejednej sytuacji pomoże
@konradk1: TBi jest oszczędne tak jak każda turbobenzyna. Czyli spalanie kilkunastolitrowe to codzienność. Silnik jest fajny w Giulietta'cie bo masa samochodu nie generuje takiego spalania jak w 159.

Odnośnie 159: 4x4 jest tylko w 2.4 JTDm i 3.2 JTS. 2.4 w 159 ma niewiele wspólnego z niezawodnością znaną z poprzednich generacji tego silnika. Niestety DPF i większa moc odbiły się na trwałości. Nie jest to jakaś padlina, ale trzeba liczyć się
@jahu555: 2.4 w 159 jest praktycznie tym samym, czym 1.9 16v, tyle że dołożyli 5. cylinder. Jak leje się byle jaki olej co 20 tys. km to nie dziwię się, że silnik pada. W żadnym razie nie jest wyżyłowany, ma 200, później 210 KM. Jak żyć z EGR i DPF ogarnięty człowiek się dowie, nie jest to aż tak wielkie zło. Chyba że nie wyjeżdżasz w trasy, ale wtedy nie kupuje
@konradk1: Policz jaką moc z litra ma 1.9 a jaką ma 2.4. W 1.9 też zdarzają się pękające głowicę, ja przynajmniej miałem taką awarię i robiłem prywatne dochodzenie, sprawdzałem ile ludzi miało problem w 159. W 2.4 było to kilkanaście przypadków, które miałem okazję namierzyć osobiście. Rozmawiałem z człowiekiem, który takich głowic wymienił bardzo dużo.

Nie pisz o oleju, bo dotyczy to każdej marki. Mówimy o używanych autach, którymi ludzie przez