Wpis z mikrobloga

Hrj Mirki i Mirabelki,

Wracam do tematu #handlarzmiroslaw #oszukujo #mazda gdzie wprowadzono w błąd mnie i moją dziewczynę. Czy ktoś nie zna jakiegoś dobrego #prawnik z #wroclaw który mógłby zająć się sprawą wywalczenia zwrotu części pieniędzy z powodu wady towaru?

Historia Właściwa

Witam,
Ze względu na to, że wiele z nas szuka opinii o sprzedawcach aut używanych i jest ciekawa jak przebiega taka transakcja - ja opisze swoje przykre doświadczenia oparte o wątpliwą współpracę z firmą CARPASJA z miejscowości Parzniew/Pruszków (http://carpasja.pl/), która szczyci się (nie wiadomo dlaczego) wieloma pozytywnymi opiniami na forach motoryzacyjnych (m.in forum mazdy http://www.mazdaspeed.pl/forum/ oraz forum http://bez-wypadkowe.net/forum.php

W skrócie:
Uważam, że ja i moja druga połówka zostaliśmy przez Carpasja.pl wprowadzeni w błąd pod wieloma względami, uważamy, że zrobił to świadomie. Główny problem to, że samochód okazał się starszy niż powinien (rok 2007 na fakturze od Carpasja.pl, rok 2006 w rzeczywistości) - z tego względu moja dziewczyna jest stratna na wartości przy ew. odsprzedaży, oraz stratna przy ew. zawieraniu umów OC+AC. Plamy rdzy na rantach drzwi (jak przekonywał właściciel) okazały się postępująca korozją, kwalifikującą do wymiany drzwi. Niestety nie mogłem być przy odbieraniu auta - o czym sprzedający wiedział - dlatego nalegałem na bardzo zadbany egzemplarz. Sprzedający z firmy CARPASJA.pl okazał się niestety w naszej opinii zwykłym Mirkiem Handlarzem, który wg naszej opinii przy najmniejszym problemie …. nie widzi problemu oraz sprzedaje samochód niezgodny z zapewnieniami i dokumentami, które sam przedstawia. Zdjęcia i opis w historii właściwej obrazują w zasadzie wszystko.

A teraz historia właściwa:

Moja druga połowica zamarzyła sobie zmienić samochód - sprzedała starego passata i długo szukała z moją pomocą czegoś nowego. Od początku faworytem była Mazda 3 BK po 2007 roku produkcji (głównie ze względu na okoliczności ubezpieczeniowe, tzn większe zniżki przy zawieraniu umów OC+AC, lepszy rocznik itp). Wybraliśmy firmę Carpasja.pl z Parzniewa koło Pruszkowa - ze względu na jbardzo liczne pozytywne opinie właściciela na forach samochodowych m.in http://www.mazdaspeed.pl/forum/ oraz http://bez-wypadkowe.net/forum.php - kontakt z właścicielem został nawiązany około marca 2016 roku - niestety wg CARPASJI.pl nie można było kupić zadbanej mazdy w naszym budżecie - dlatego zdecydowaliśmy się podwyższyć budżet o określoną kwotę i za taką kwotę byliśmy gotowi kupić samochód z 2006 roku - CARPASJA zasugerował nam Mazdę z rocznika 2007 droższą o od podwyższonego budżetu. Z trudem zdecydowaliśmy się na sugestię o czym CARPASJA.pl wiedziała. Sprzedający był uprzedzony, że samochód nie może posiadać korozji, nie może być “zardzewiały”, wypadkowy itp. Zostaliśmy przez Sprzedającego poinformowani telefonicznie, oraz przez facebook: https://www.facebook.com/Carpasja-188510477830919/ oraz mejlowo - że samochód posiada pełną historię serwisową, jest piękny i nic tylko brać. Podczas odbierania przez Carpasja.pl samochodu w Niemczech (samochód miał być podstawiony pod dom we Wrocławiu) - zostaliśmy przez Pana z CARPASJA poinformowani, że samochód posiada lekkie plamy rdzawe na dole drzwi, które przed zimą należy przetrzeć i zabezpieczyć, będąc świadomymi tego opisu zgodziliśmy się na taki stan rzeczy - niestety nie otrzymawszy wcześniej stosownych zdjęć potwierdzających ten fakt. Zostaliśmy również poinformowani przez Pana, że samochód jest zadbany, regularnie serwisowany, że posiada dwa wpisy w DSR (system przeglądów ASO Mazda) z historii serwisowej, a następnie był serwisowany prywatnie (na co są stosowne dokumenty), jest bezwypadkowy, posiada wszędzie fabryczny lakier, że wszystkie szyby są takie same, żadna nie była wymieniana oraz że samochód jest z 2007 roku.
Moja dziewczyna odebrała samochód w miejscu zamieszkania dzień później po godzinie 18:00 - niestety nie mogła wcześniej na charakter pracy, a ja nie mogłem być przy odbiorze z przyczyn osobistych. Będąc przekonana o nieposzlakowanej opinii Pana Sprzedającego z firmy CARPASJA.pl i zapewniona, że auto jest bez wad o których byśmy nie wiedzieli wcześniej, odbyła test jazdy - usatysfakcjonowana, że samochód prowadzi się bezpiecznie i pewnie zdecydowała się ostatecznie na zakup wpłacając określoną i uzgodnioną kwotę będąc zapewnioną (na fakturze) że auto jest bezwypadkowe roku produkcji 2007. Papiery z badania technicznego oraz tłumaczeń, które Pan z Carpasja.pl przedstawił, również określały samochód wyprodukowany w 2007 roku.
Dnia następnego wyszło szydło z worka - w Wydziale Komunikacji okazało się że auto zostało wyprodukowane w 2006 roku (dokładnie w kwietniu), a badanie techniczne zostało szybko poprawione i dostarczone drogą elektroniczną przez tego samego diagnostę, który wystawiał świadectwo za pierwszym razem (świadectwo dostarczone dzień wcześniej przez Pana sprzedającego z firmy CARPASJA świadczyło, że samochód jest z 2007 roku). Samochód na podstawie poprawionego badania technicznego zarejestrowano. Po fakcie zacząłem dowiadywać się jak można stwierdzić organoleptycznie rok produkcji samochodu, oraz oglądałem samochód będąc go po prostu ciekawym i co się okazało:
podając nr VIN samochodu ASO mazda ZA DARMO jest w stanie podać w ciągu sekund datę produkcji samochodu (nadmienię, że Carpasja . pl odbierał samochód z salonu MAZDA w Niemczech) - okazało się że auto jest wyprodukowane w kwietniu 2006 roku
sprawdzając szyby w samochodzie bardzo łatwo można dojść do tego, w którym roku szyba była wyprodukowana (w przypadku mazdy mojej dziewczyny - wszystkie szyby mają rok produkcji 2006 - tego faktu nie może pominąć profesjonalny sprzedawca pojazdów!!!)
sprawdzając metki na pasach bezpieczeństwa data produkcji pasów to luty 2006 (to samo - sprawdzając bezwypadkowość pojazdu - sprawdza się czy pasy nie zostały zastąpione nowymi, lub używanymi z innego pojazdu - a data na metce jest klarowna i przejrzysta - tego faktu nie może pominąć profesjonalny sprzedawca pojazdów)
Samochód ma cały spód (podwozie) zardzewiałe tzn. jest tam ogromny nalot rdzy - o czym Pan z firmy CARPASJA.pl w ogóle nigdy nie wspomniał - a jak się później przyznał w rozmowie telefonicznej - przyznał
Samochód ma dużą przerwę w badaniu technicznym - co świadczy że auto nie było wcale serwisowane regularnie
Brak wpisów w DSR ASO - dosłownie żadnych - jest tylko wpis o przyjęciu samochodu jako nowy (czyli tzw badanie “zero” auta po przyjęciu)
Troje drzwi posiadają rdzę i o ile jedne drzwi z tego trojga można zakwalifikować jako “rdzawe plamy” to na parze drzwi z prawej strony ( a szczególne prawy tył) jest postępująca KOROZJA - która wg Pana z firmy CARPASJA (wystarczy przetrzeć i zabezpieczyć) - a wg profesjonalnego zakładu blacharsko lakierniczego - drzwi nadają się tylko do wymiany ponieważ skorodowany jest cały zgrzew blach na dolnym rancie drzwi.

Po poinformowaniu Pana Sprzedającego o zaistniałych problemach a w szczególności o problemie z zarejestrowaniem samochodu oraz o tym, że Pan z firmy CARPASJA z Parzniewa koło Pruszkowa sprzedał nam samochód z 2006 roku a nie 2007 (o czym dowiedzieliśmy się post factum) - Pan z firmy Carpasja mówi, że to nie jego problem i nie zamierza zwracać pieniędzy.

Ze względu na nieprofesjonalne podejście firmy CARPASJA z miejscowości Parzniew koło miejscowości Pruszków do zaistniałego problemu, oraz za jego postawę polegającą na zatajaniu ważnych informacji, które miałyby wpływ na cenę i zakup samochodu SZCZERZE ODRADZAMY kupowanie od Carpasja.pl jakichkolwiek samochodów.

TAK Wygląda samochód sprzedawany przez Pana z firmy CARPASJA, który wg niego jest bardzo zadbany, regularnie serwisowany i nie ma się od czego przyczepić - tylko te rdzawe plamy, które można przetrzeć przed zimą i zabezpieczyć

Wołam @widmo82

#handlarze #handlarzmiroslaw #mazda #mazda3 #mazdaspeed #sprowadzane #autohandel
mektoncjusz - Hrj Mirki i Mirabelki,

Wracam do tematu #handlarzmiroslaw #oszukujo ...

źródło: comment_hxgozIB51qKhoyqaalzBHK9KQtOat8hN.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@2152: po czym to wnosisz? Już ponad 4 lata autem jeżdżę sprawa dawno też "po stokach". Teraz carpasja trudni się rozbitkami z USA. Auto mechanicznie prawie niezawodne. Tylko ta ruda :/
  • Odpowiedz
@mektoncjusz:
1.Te okrągłe punkty na dole w rogach to są punkty od spawów, one tak nie powinny wyglądać.
Twoje są zamalowane, każda jest inna, a powinny wszystkie być takie same na całej budzie
2.Faktura farby ala skórka pomarańczy jest daleko daleko nie oryginalna.

Wiesz ostatnio przeglądając facebooka trafiłem na reklamę super mazdy w warsztacie
  • Odpowiedz