Wpis z mikrobloga

@strusmig: No nie mogę, w sobotę rano odpalał ale nie dało się otworzyć drzwi pilotem a później wieczorem po wymianie baterii na nową w ogóle nie odpalał i tak pozostało do dziś, niestety nie mam zapasowego kluczyka, bmw 318 przedliftowy.
@FunkyLife: to jest E36 czy E46? Po wymianie baterii w kluczyku zakodowałeś go? Bo każde auto ma jakaś sekwencje czynności by "zsynchronizować" kluczyk z autem po wymianie baterii. Ewentualnie spróbuj jeszcze raz rozebrać ten kluczyk i sprawdzić czy oby wszystko dobrze złożyłeś. Nie zgubiłeś transpondera? Włożyłeś go w to miejsce, w którym był wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
@FunkyLife: a zsynchronizowałeś kluczyk? Pamiętaj, że jeśli kodowanie zakończyło się powodzeniem to samochód samoczynnie odrygluje wszystkie zamki (po zakodowaniu). Jeśli tak się nie stało to nadal nie jest zakodowany.
@FunkyLife: hmm, ciekawe czy ta instrukcja kodowania kluczyka pasuje do przedlifta. Kurde, ja specjalistą od BMW nie jestem, więc nie jestem Ci w stanie powiedzieć. Sprawdź jeszcze bezpieczniki od centralnego zamka (49, 52, 60, a jeśli masz kombi-Touringa to jeszcze 58). Może też szwankować jakiś przekaźnik od centralnego zamka. Ewentualnie możesz spróbować też odłączyć akumulator na noc i liczyć na to, że naprawi się samo - serio, czasami takie coś pomaga