Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#praca #zarobki #inzynieria
Mirki, potrzebuje porady. Pracuje 5 lat w branży kompozytów (głównie lotniczych) jako pracownik fizyczny na produkcji. Za parę miesięcy obronie inżyniera (zaocznie). Pojawiła się opcja zrobienia uprawnień do badań NDT (Ultradźwięki), ale to wiąże się z lojalką (3 lata). Stanowisko w zasadzie mi się nie zmieni, ale dojdą dodatkowe obowiązki i odpowiedzialność. Obecnie zarabiam poniżej 2k netto. Zastanawiam się czy olać to i szukać roboty, czy może potraktować to jako inwestycje w siebie, no ale za tą kasę wydaje mi się lipa mimo wszystko, a studia miałem związane z programowaniem maszyn CNC, więc trochę inna dziedzina. Co o tym myślicie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: NowyJa
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Narazie nikt nic o kasie nie mówił.


@AnonimoweMirkoWyznania: to spytaj, to dość istotny punkt i nie sądzę aby się ktokolwiek obraził w perspektywie trzyletniej lojalki - a nawet jeśli to tylko oznacza że nie chcesz z nimi niczego takiego załatwiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytanie czy jest sens się wiązać na 3
  • Odpowiedz
OP: @gaily: @xetrov: Wstępna rozmowa odbyta ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale rozmawiałem z osobą, która unikała tematu gdy mówiłem wprost, że chce pieniędzy i odsyłała mnie do kierownika, którego zaatakuje jutro. Generalnie odniosłem wrażenie jakby sam zaszczyt propozycji miał mnie zadowolić.
@Nahuiamitahata: Właśnie nie dopytałem się w końcu ile to będzie kosztować. Ale z tego co słyszałem do I stopień 5-7k
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Czlowieku. Masz doswiadczenie w robieniu kompozytow i obronisz inzyniera to uderzaj do Danii. Vestas albo siemens wind power i bedziesz dostawal 15k pln netto miesiecznie. Obie firmy robia turbiny wiatrowe.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: myślę, że to zależy od zarobków i od tego co chcesz robić w życiu. Dodatkowe uprawnienia są zawsze na plusie. Jeśli lubisz pracę, atmosferę, kolegów i dostaniesz podwyżkę, to czemu nie? Jak Ci dadzą podwyżkę 500 zeta to się raczej nie opłaca, za CNC płacą więcej. No, ale to znowu - czy masz firmy w okolicy gdzie możesz się zahaczyć, rozpytaj o zarobki itd.
  • Odpowiedz
@xetrov: @AnonimoweMirkoWyznania: op dostaje teraz poniżej 2k netto, czyli tyle co kasjer w biedrze, co jest śmiechem. A 5k brutto to blisko 3500 do łapy, co jest przepaścią między tym co teraz ma. Jeśli nie boi się lojalki, nie szuka czegoś w innej branży ani nie widzi lepszej oferty u konkurencji to może brać. Poza tym do tych 5-7k pewnie dojdzie premia czy coś, jakaś podwyżka raz na
  • Odpowiedz