Wpis z mikrobloga

@sztajek: polska firma ale nie agencja, w sumie teraz nie wiem czy jade bo dzwonił do mnie manager kontraktu wypróbować mój angielski, truł mi dupe z 7 min i ma oddzwonić ten polski manager ze szczegółami. Na takie stanowisko (team leader) zwykle to trwa max godzinę, nie dzwoni. Pewnie jak do jutra nie zadzwoni to olewka.

@horacurka: OK, a powiedzieli Ci, że stawki podatkowe są płynne? Czy podpisałeś z nimi kwitek, że zwroty podatkowe i podatki masz w dupie, bo gwarantują Ci niezależnie od progu podatkowego taką stawkę netto?
@Zielony34: na razie to przeszedłem rekrutacje po polsku, zaliczyłem po angielsku interview i nie wiem czy im spasowało bo gadał ze mną jakiś belg który zleca to naszym i ze trzy minuty wypytywał i ich #!$%@? scc, vca i inne gówno którego nie mam i będą musieli mi zafundować bo normy są #!$%@? w kosmos, niby dla gazpromu to zlecenie. Z reguły od razu oddzwaniają, możliwe że spróbują znaleźć kogoś z
#!$%@? scc, vca


@horacurka: mam oba, na szczęście znam dobrze angielski. Na przyszłość - jak ktoś Cie rekrutuje do Belgii, pytaj od razu, o podatki, czy gwarantują Ci stawkę stałą, niezależną od progu podatkowego.
są jeszcze zlecenia za 16-18 tam ale na działalności i dostajesz tylko spawarke reszte płacisz, w praktyce wychodzi na to samo


@horacurka: @AnsuzSowilo: gdybym miał płacić za zakwaterowanie i żarcie, to też wolałbym 13 i mieć cały pakiet w tym...
@Zielony34: oczywiście bo umowa o pracę to pewne prawa a na działalności możesz się prosić o fakturę latami i jeszcze ci popotrącają za co wlezie, nie warto być podwykonawcą za mniej niż etatx2
@Zielony34: i jakoś się już nie zabijają o mnie, robota to pilnowanie ludzi, tłumaczenia językowe i dostawanie #!$%@? za wszystkich, nie musisz pracować dopóki jest kogo ustawić i zrobi, dopiero rękawy podwijasz jak coś się rypnie albo nie umią