Wpis z mikrobloga

Dzisiaj pod tagiem #longerowemodele mały pokaz tego co chowam w domu po pudłach, żeby się nie kurzyło :)

Czyli wszystkie moje modele, które są w miarę w jednym kawałku, oczekując na skończenie (albo na dobicie, o czym niżej). Postaram się je kiedyś nieco bardziej opisać, dzisiaj skrótowo.

Regał który widać na tym zdjęciu to ten sam którym się chwaliłem w tym wpisie (tak, żarówkę już wymieniłem). Jak widać mieszczą się na nim nie tylko książki :)

No to po kolei, od góry i od lewej:

1. Model alternatywny dla zestawu 42054 CLAAS XERION, zrobiony dla zabawy w ciągu czterech dni, jeszcze w sumie nigdzie nie pokazany, stoi i czeka na swój dzień. Dwie funkcje napędzane silnikiem + skręt sterowany przez pokrętło na dachu.

2. Będący ciągle w budowie MAN TGX, który niedługo dostanie nowe podwozie 10x8 (planowałem 10x4, ale skoro da się lepiej...), a i kabina będzie ciut zmniejszona aby pasować skalą do kół.

3. Książki, większy format (ta jedna pólka jest ciut wyższa od pozostałych, właśnie dla takich książek), większość mojego różowego, z pominięciem książek Marca Elsberga (Helisę zacznę czytać jak skończę Dziedzictwo przodków z Uniwersum Metro 2033)

4. Wywrotka MAN TGS 8x4. Jeździ, skręca i podnosi pakę. I zaraz obok...

5. ... przyczepa która może ciągać. Ręcznie opuszczane najazdy. A na niej ukłon w stronę zestawu 8235, zbudowany kiedyś na konkurs :)

6. Kolejny MAN TGS (ten był pierwszy, żółty ma prawie identyczną kabinę), a raczej to co z niego zostało. To w sumie skorupa po holowniku, wypruta z większości przydatnych elementów, czeka na dobicie :D

7. Ładowarka Volvo L250G (razem z nieodpakowanym jeszcze Sbrickiem)

8.Ładowarka Sandvik LH517L, wydanie drugie, poprawione, też czeka na dołożenie kilku klocków i premierę.

9. Ładowarka (lubię ładowarki...) Liebherr L580, wiekowy model, jeszcze z 2009 roku. Od ośmiu lat czeka na rozbiórkę i może się w końcu doczeka :)

10. Model alternatywny dla zestawu 42043 Mercedes Benz Arocs, żuraw samojezdny z czterema zmotoryzowanymi i trzema manualnymi funkcjami.

11. Podwozie i szkic przodu do DAFa XF 105. A to żółte obok to chłodnica do ładowarki LKP 0903, która jest za duża żeby stać na tej półce.

12. Dużo czerwieni, paka pozostała po moim wozidle Sandvik TH550 (wersja druga planowana na ten rok), oraz szkic wózka do przewozu tego co widać niżej czyli:

13. Prawie półtorametrowej belki (143cm), wykonanej wyłącznie z klocków (zbrojenie też). Całość ma być ciągana przez tego pięcioosiowego TGXa :)

14. I obok niej kilka książek o klockach.

#lego #chwalesie #modelarstwo #tworczoscwlasna #ksiazki
Pobierz
źródło: comment_16VlvLtcGNdNiXCYsVgpIqy29XyC3Ja5.jpg
  • 60