Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Powiedzcie mi jak to w tych IT jest. Ostatnio rozsyłałem trochę CV po firmach i dzisiaj dostałem zaproszenie na drugą rozmowę. Pierwsze zaproszenie mnie nie zdziwiło - wymagali wszędzie podstaw stanowisko mocno juniorskie, nie ukrywam że nawet spodziewałem się tego zaproszenia. Ale dostałem też zaproszenie na drugiej rozmowę i tutaj szok i nie dowierzanie, jak Pan się przedstawił to nawet nie skojarzyłem firmy (zapewne dlatego że swoje szanse oceniałem na ~0%). Sprawdziłem czy tam faktycznie aplikowałem - okazuję się że tak. W CV napisałem podstawy podstaw JAVA SE. Z ogłoszenia wynika że szukają tam mocnego deva co to i doświadczenie ma, a ogarnia też: JavaEE i zagadnienia, które nie ukrywam że jak czytam to za dużo mi nie mówią. Szukałem dalej opinii o firmie, nie za ciekawe ale generalnie na IT nikt nie narzekał tylko raczej na sprzedaż itp.

Co mam o tym myśleć?

Ktoś robi masówkę i zaprasza wszystkich?
To januszsoft i nikt normalny do nich nie chcę iść?

Nie ukrywam że trochę się waham czy w ogóle iść ale chęć zobaczenia jak wygląda taka prawdziwa rozmowa chyba jest większa - w sumie godzina wstydu, a przynajmniej będę wiedział jak to wygląda.

Wykluczyłem że to wina HR bo dzwonił do mnie koleś, który wydawał się że ogarnia.

#pracait #it #kariera #programowanie
  • 21