Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #4konserwy i popierający PiS może mi w sposób logiczny i merytoryczny wyjaśnić dlaczego PiS zapowiada teraz politykę anty-UE? Dlaczego tak bardzo forsują hipotezę, że UE jest niedemokratyczna skoro wybór Tuska odbył się głosami 27-1 na jego korzyść? Podkreślę, że nawet cała grupa Wyszehradzka zagłosowała za Tuskiem.
Nie mówcie mi, że wybrały go Niemcy. Niemcy go otwarcie popierały, tak samo jak 26 pozostałych krajów.
Próbuję zrozumieć PiS, ale tego się nawet nie da logicznie wytłumaczyć. Widzę jedynie emocjonalne szczekanie niczym rozwścieczony kundelek i syndrom oblężonej twierdzy sterowany przez małostkowego Kaczyńskiego. Rosja - wróg, Ukraina - wróg, teraz już cała UE jest zła. Mamy my w ogóle jakiś partnerów w Europie?
#bekazpisu #neuropa #bekazprawakow #polityka
  • 25
@Stachu_a_kto_przy_telefonie: bo to ruskomirzanie, mentalne sieroty po komunie. W dodatku o deficytach w mocy obliczeniowej... dlatego latwo ich zagnac do oblezonej twierdzy pod pretekstem jakiegos wydumanego zagrozenia (imigranci, z perspektywy PL)... To samo u ruskich dziala... zyja jak dziady mimo ogromnych bogactw naturalnych, a wokol wladzy trzyma ich rozbuchany nacjonalizm i wlasnie wpojone zagrozenie oraz strach przed swiatem.
@pk347: Co czyny nie słowa? Podpisali jakis dokument mający na celu wyjście z unii? Jak zawsze brak ci argumentow, tylko od troli potrafisz wyzywać
@Jebwleb: Kandydat nie musi być oficjalnie wystawiany przez jakiś kraj.
Za wikipedią:

Sposób przewodniczenia w Radzie Unii Europejskiej nie jest już określony traktatem, lecz określa go decyzja Rady Europejskiej podejmowana większością kwalifikowaną, musi jednak uwzględniać równą rotację państw członkowskich[15].


W 2014 Tusk też nie był oficjalnie wysuwany przez polski rząd na kandydata szefa RE.
Czy ktoś z #4konserwy i popierający PiS może mi w sposób logiczny i merytoryczny wyjaśnić dlaczego PiS zapowiada teraz politykę anty-UE?


@Stachu_a_kto_przy_telefonie: Co prawdą nie jestem #4konserwy ale jedyną logiczną dla mnie kwestią jest przygotowywanie gruntu pod polexit. Bo rozumiem, ze mogli nie popierać Tuska, ale cała ta dalsza inba musi mieć cel, to nie jest tylko głupota. Co prawda nie jestem jeszcze do tezy o polexicie przekonany ze wzgledu na
Bo Pisiory chcą rozwalenia Unii i budowy nowej struktury na bazie Grupy Wyszehradzkiej, gdzie Polska, będzie liderem. To megalomańskie, wręcz obłąkańcze fanaberie, ale tak niestety jest.


@osobliwosc__bezprawna: W punkt i idealnie zbiega się z tym, jak pisowcy racjonalizują sobie mega-porażkę w Brukseli. Dusząc się ze swoją kołtuńską mentalnością w świecie Zachodu, zamarzyło im się zostać królem pośród żebraków - już nawet nie V4, ale mgliście pojętej Europy Wschodniej.