Wpis z mikrobloga

Mirki, może źle rozumuje ale chodzi mi o CRON w laravel używając scheduling. Jednocześnie odpala mi się jedna instancja PHP wykonując zadania - lecz mi to nie wystarcza bowiem łączny czas wykonania wszystkich zadań to ponad minuta (wolne pobieranie różnych danych z API). Da się zrobić tak aby każde zadanie schedulingu odpalało się w nowej instancji php czy zostaje mi tylko ręczne ustawienie CRONa ?
#webdev #php #programowanie
  • 4
@gromusek: zgodnie z tym, co jest w manualu dodajesz jeden wpis, który co minutę odpala z linii poleceń interpreter PHP uruchamiający scheduler z Laravela. Jeśli zgodnie z konfiguracją zadania w Laravelu ma być odpalone, zostanie. Zauważ, że co minutę jest uruchamiany na nowo PHP - więc jeśli o 00:00 ma być wykonane zadanie trwające 5 minut, zostanie uruchomione. Jeśli o 00:01 ma być uruchomione kolejne, trwające 10 minut - i tak
@mmmk: rozumiem. Niestety dany które chce pobierać (każdy proces pobiera dane do innej tabeli) nie wyrobił bym się z pobraniem ich wszystkich jeżeli wykonuje się to jedno po drugim w tej samej instancji. Zostaje mi chyba tylko ręczna zabawa z CRONem i zabezpieczenie ręcznie czy dany cron wcześniejszy się jeszcze wykonuje czy już nie.
Generalnie mógłbym czekać dłużej ale chciałbym jak najświeższe dane pobierane co minutę. Generalnie chodzi o pobieranie danych z api allegro. Danych do pobranie i przetwarzania jest naprawdę sporo stąd chciałbym wiele instancji php działających krócej pobierających różne dane.