Wpis z mikrobloga

@TheMan: A po cholerę dzisiaj? Satelity go z roboty wywaliły, ale dalej jest to samolot mający na koncie wiele rekordów, co jest tym bardziej warte uwagi, że powstawał metodami dość chałupniczymi w porównaniu z dzisiejszymi.
  • Odpowiedz
@dragon240994: Ale przecież to nie przeczy temu, co napisałem w komentarzu. Sr-72 powstaje, ale będzie spełniał już inną rolę niż Blackbird.

Z SR-71 łączy go producent, nazwa, ogromna szybkość i w sumie niewiele więcej.
  • Odpowiedz
@Naardov: ja wiem. Ale odnośnie SR-91 który jest tylko makietą która powstała dla jakiegoś filmu SR-72 to oficjalny projekt.
Aurora to mit wymyślony przez fanatyków UFO żeby sobie jakoś tłumaczyć rzekome obserwacje trójkątów na niebie.

Tylko do tego się odnoszę.
  • Odpowiedz
@dragon240994: Dobra... Teraz zauważyłem, że pisałeś do @TheMan a nie do mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale tak jeszcze dopowiem, że to o tym co jest projektowane, albo już lata dla CIA czy innych służb wiemy może parę procent. O wszystkim się dowiemy dopiero jak już wyjdzie ze służby.
  • Odpowiedz
@dragon240994: chyba że to tajny samolot, może jednak umieją już robić samoloty latające np.20-30 Machów na wysokości 10 km bez dźwięku, to by chyba odpowiadało temu co widziałem (mało prawdopodobne, ale badania są). Ostatnio dowiedziałem się o takich badaniach:
http://www.conowego.pl/aktualnosci/nasa-testuje-model-cichego-naddzwiekowego-samolotu-w-tunelu-aerodynamicznym-21722/
Tylko nawet jakby to dało uznać się za tajny samolot, to nie rozwiązuje sprawy z drugim obiektem :)
  • Odpowiedz
@LeonardoDaWincyj: tego typu maszyny testowane są nad oceanami, np. Pacyfikiem ze względu na brak możliwości powrotu do bazy (przypominają ostro sakończony pocisk lub rakietę ze skrzydłami i płaskim przodem).
Dwa - chyba jeszcze (przynajmniej oficjalnie) żaden z nich nie poleciał szybciej niż X-15.

HTV-2 miał osiągnąć Mach 20 ale chyba nic z tego nie wyszło.

Więc jeśli faktycznie były to testy, to prawdopodobnie nie oficjalne.
  • Odpowiedz